ABD Kara Kuvvetlerinde “tecavüz ve cinayet” depremi: 14 komutan görevden alındı

ABD Kara Kuvvetlerinde "tecavüz ve cinayet" depremi: 14 komutan görevden alındı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her yıl binlerce tecavüz vakasıyla sarsılan ABD ordusu, Fort Hood Üssüne ilişkin soruşturmasını tamamladı. Teksas eyaletindeki askeri üste kendisine tecavüz edildiğini ihbar eden 20 yaşındaki kadın asker Vanessa Guillen’in öldürülmesine yönelik başlatılan soruşturmanın sonucuna ilişkin açıklama yapıldı.

Kara Kuvvetleri Genel Sekreteri Ryan McCharty, üsteki yönetimin cinsel taciz konusunda “büyük ihmalinin” söz konusu olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

ÜSTEKİ KÜLTÜR VE ORTAM BU OLAYLARA MÜSAİT

Üsteki kültür ve ortamın bu tür olaylara müsait olduğunun tespit edildiğini açıklayan McCharty, buradaki komutanların tacize müsamahakar davrandığının da bulgular arasında yer aldığına dikkati çekti. McCharty, bu soruşturmanın Kara Kuvvetlerindeki kültürün baştan sonra değiştirilmesi gerektiğini ortaya koyduğunu söyledi.

14 KOMUTAN GÖREVDEN ALINDI

Genel Sekreter McCharty, soruşturma kapsamında üs komutanı Tümgeneral Scott Efflandt, 3’üncü Süvari Alay Komutanı Albay Ralph Overland ve Alay Kıdemli Başçavuşu Bradley Knapp dahil 14 komutanın görevden alındığını duyurdu.

4 YILDA 70 ASKER İNTİHAR ETTİ

Tümgeneral Efflandt’e eylül ayında görevden el çektirilmişti ancak soruşturma sonuna kadar Fort Hood’da kalmasına izin verilmişti. Fort Hood, son zamanlarda intihar ve ölüm olayları ile de sarsılmıştı. 2016’dan bu yana üste 70’i intihar, 7’si cinayet olmak üzere 150 askerin öldüğü açıklanmıştı.

ABD Kara Kuvvetlerinde tecavüz ve cinayet depremi: 14 komutan görevden alındıBu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!