ABD’de Kovid-19 nakit desteğinin dağıtımı bu gece başlıyor

ABD'de Kovid-19 nakit desteğinin dağıtımı bu gece başlıyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

ABD Hazine Bakanı Mnuchin, Kovid-19 salgınına yönelik ekonomik destek paketinde yer alan 600 dolarlık nakit para yardımının dağıtımına ABD yerel saatiyle salı gecesi başlanacağını duyurdu.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, ödeme dosyasının bakanlıkça ABD Merkez Bankası’na (Fed) gönderildiğini ve doğrudan ödemelerin bu gece hesaplara ulaşmaya başlayabileceğini bildirdi.

Ödemelerin gelecek haftaya kadar devam edeceğini belirten Mnuchin, çeklerin ise çarşamba günü postalanmaya başlayacağını kaydetti.

Paper checks will begin to be mailed tomorrow. Later this week, you can check the status of your payment at https://t.co/pFBzGzK8mD. (2/2)

— Steven Mnuchin (@stevenmnuchin1) December 29, 2020

ABD Hazine Bakanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada da söz konusu ödemelerin Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenenlere kritik bir ekonomik destek sağlayacağı vurgulandı.

Açıklamada, 2019’da yıllık geliri 75 bin dolar ve altında olan bireylere 600 dolar, evli çiftlere 1200 dolar ve hak sahibi her çocuğa 600 dolar ödeme yapılacağı kaydedildi.

ABD-koronavirüs
© AFP 2020 / Justin Heiman
ABD Temsilciler Meclisi, Kovid-19 salgınına yönelik 1.4 trilyon dolarlık bütçe tasarısını onayladı

Belirlenen tutarın üzerinde geliri olanlara daha az ödeme yapılacağı ifade edilen açıklamada, ödemelerin şartları karşılayan kişilere herhangi bir işlem yapılmaksızın otomatik olarak dağıtılacağı aktarıldı.

Açıklamada, nakit desteğinin artırılması halinde ek ödemenin en kısa sürede tamamlanacağı bildirildi.

ABD Başkanı Donald Trump, Kovid-19 salgınına yönelik ekonomik destek paketinde yer alan 600 dolarlık nakit desteğine daha önce tepki göstermiş ve 2 bin dolara çıkarılmasını istemişti.

Nakit desteğinin 2 bin dolara çıkarılmasına ilişkin tasarı 28 Aralık’ta ABD Temsilciler Meclisi’nde onaylanarak ABD Senatosu’na sunulmuştu.

ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell ise Demokratlar’ın oylarıyla Temsilciler Meclisinden geçen tasarıyı bloke etmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!