ABD’li Büyükelçi Noel Baba’ya mektup yazdı, Rus Dışişleri şakalaştı

ABD’li Büyükelçi Noel Baba’ya mektup yazdı, Rus Dışişleri şakalaştı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ın Noel Baba’dan hediye olarak yeni bir hokey sopası, Kovid-19 aşısı ve koşu ayakkabısı istemesi üzerine Rusya Dışişleri Bakanlığı, 60 yaş üzeri kişiler için onaylı Rus Sputnik V aşısını önerdi.

ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ın Noel Baba’dan hediye olarak yeni bir hokey sopası, Kovid-19 aşısı ve koşu ayakkabısı istemesi üzerine Rusya Dışişleri Bakanlığı, şaka ile karşılık vererek 60 yaş üzeri kişiler için onaylı Rus Sputnik V aşısını önerdi.

ABD’nin Moskova Büyükelçiliği’nin geçen salı Facebook hesabında yeni yıla yapılan hazırlıklarının fotoğraflarını yayınladı. Fotoğraflardan bir tanesinde maskeler ve el dezenfektanı ile süslenmiş bir Noel ağacı paylaşan elçilik çalışanları, ‘bu zorlu yılda her zamankinden daha fazla mizah duygusuna ihtiyaç olduğunu’ yazdı.

ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan‘ın Noel Baba’dan hediye olarak yeni bir hokey sopası, Kovid-19 aşısı ve koşu ayakkabısı istemesi üzerine Rusya Dışişleri Bakanlığı, Twitter’dan “Eğer hala aşı olmadıysanız bizim Noel Baba’mızın size hediyesi var, 60 yaş üzeri kişiler için onaylı Rus Sputnik V aşısı” mesajını paylaştı.

Paylaşımda Büyükelçi Sullivan’ın Noel Baba’ya yazdığı mektuba da yer verildi. Noel Baba’ya yıl boyunca iyi davrandığını, özellikle de maske takıp mesafeyi koruduğunu’ yazan Sullivan, hediye olarak yeni bir hokey sopası, Kovid-19 aşısı ve koşu ayakkabısı istedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı ise bugün yayınladığı Twitter mesajında Sullivan’ın isteklerine atıfla şu paylaşımda bulundu:

“Saygıdeğer Büyükelçi, Noel Baba aşı ile ilgili düşünüzü gerçekleştirdi mi? Eğer gerçekleştirmediyse bizim Noel Baba’mızın size hediyesi var, 60 yaş üzeri kişiler için onaylı Rus Sputnik V aşısı.”

Dear Ambassador,

Did Santa fulfill your dream about vaccination? If not, our Grandfather Frost has a present (or three) for you:

1. ? @SputnikVaccine is approved for use by people over the age of 60
2. ? https://t.co/sf7h0bSPAu
3. ? Listen to @Tina_Kandelaki’s advice pic.twitter.com/o2YE7JBWPm

— MFA Russia ?? (@mfa_russia) December 26, 2020

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!