Ahmet Hakan: Üniversite içinden rektör atamak bir seçenek olarak masada olsa, huzur gelse, uzansak sonsuza

Ahmet Hakan: Üniversite içinden rektör atamak bir seçenek olarak masada olsa, huzur gelse, uzansak sonsuza
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Prof. Dr. Melih Bulu’yu atamasının ardından başlayan protestolara ilişkin olarak, “Üniversite içinden rektör atamak bir seçenek olarak masada olsa, huzur gelse” ifadelerini kullandı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Melih Bulu’nun atamasının ardından başlayan protestolara değindi.

Hakan yazısında, rektörlerin üniversite içerisinden seçilmesinin bir seçenek olarak masada olabileceğini savunarak şunları söyledi: 

“Sıkılı yumruklar birazcık gevşese, diyalog kültürü devreye girse, öğrenciler bir adım geri atsa, yöneticilerimiz bir adım geri atsa, Rektör Bulu, yeni bir yaklaşım denese, gösterilerdeki tahrikçiler yalnız bırakılsa. Terör unsurları elbirliğiyle ayıklansa, sloganların yerini fikirler alsa, polisimiz biraz daha dikkatli olsa, siyaset kurumu yatıştırıcı bir yaklaşımda bulunsa. Herkes biraz ödün verse, mesele rektör meselesinin dışına çıkmasa, olaylar kampus dışına taşırılmasa… Kâbe konusunda incitilenlerden özür dilense, gaz verip çocukları ateşe atanlar kınansa, karşılıklı inatlaşmalardan vazgeçilse… Üniversite içinden rektör atamak bir seçenek olarak masada olsa, huzur gelse, sükûnet gelse, barış gelse, ve en sonunda ‘uzansak sonsuza.”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!