Aladağlar, Kuş Gözlemcileri İçin Önemli Bir Rota Haline Geldi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

250’den Fazla Kuş Türüne Ev Sahipliği Yapıyor

Kayseri-Niğde-Adana sınırlarında yer alan ve 3.700 rakımlı Aladağlar, kuş gözlemcileri için önemli bir rota haline geldi. Burada konaklama, üreme ve beslenme imkanı bulan 250’den fazla kuş türü gözlemcilerin ilgisini çekiyor.

Sultan Sazlığı Milli Parkı’nda Göl Kuşları Gözlemlenebiliyor

Aladağlar’a 2.800 rakıma kadar çıkan kuş gözlemcileri, duvar tırmaşık kuşu, büyük dağ bülbülü, urkeklik, sürmeli dağ kuşu, sarı gagalı dağ kargası, dağ serçesi ve sakallı akbaba gibi türleri gözlemleyerek kayıt altına alıyor. Ayrıca Sultan Sazlığı Milli Parkı’nda kamp kuran ziyaretçiler, göl kuşlarını da gözlemleme şansına sahipler.

Kuş Gözlemcileri Trakus.org’da Bilgilerini Paylaşıyor

Kuş gözlemcisi Serhat Tigrel, Türkiye’deki farklı kuş türlerinin bilgilerini toplayarak Trakus.org’da paylaştıklarını belirtti. Tigrel, farklı şehirlerden gelen kuş gözlemcilerini bir araya getirmek amacıyla çeşitli kamplar düzenlediklerini söyledi.

Kuş Zenginliği Açısından Verimli Bir Bölge

Aladağlar’da farklı kuş türlerini yakından gözlemleme şansı bulan ziyaretçiler, bölgenin kuş zenginliği açısından çok verimli olduğunu vurguluyor. Katılımcılar, hem göl hem dağ türlerini aynı bölgede görebilmenin keyfini yaşıyorlar.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!