Ali Koç, Mesut Özil transferinin perde arkasını anlattı: Acun’la konuşuyorduk, ‘Büyük düşünelim’ dedi

Ali Koç, Mesut Özil transferinin perde arkasını anlattı: Acun'la konuşuyorduk, 'Büyük düşünelim' dedi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Mesut Özil transferinin perde arkasını anlattı. Koç, transferin fitilini medya patronu Acun Ilıcalı’nın ateşlediğini ve kendisine “Büyük düşünelim” dediğini aktardı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’i sarı lacivertli ekibe bağlayacak imza töreninde açıklamalarda bulunuyor. Sözlerine bu transferin perde arkasını anlatmak istediğini belirterek başlayan Koç, milat olarak Özil’in evlilik gününü aldıklarını söyledi.

Koç, şunları kaydetti:

“7 Haziran 2019. Tanışmadığımız için beni çağırmamıştın… O gün dünyaevine girdiler. O gün Acun Ilıcalı bir tweet attı, “İnşallah bu sene vatan hasretin sona erer” dedi. Aslında bu fotoğraf ve bu cümle binlerce Fenerbahçe taraftarının arzu ve beklentilerinin fitilini ateşledi. 20 Haziran 2019’da yaptığımız kampanyada başladı. 

Bir yaz günü Acun’la oturduk konuşuyoruz. ‘Başkan’ dedi, ‘Mesut’un sözleşmesi bitiyor, seneye haziran ayında kazandıralım ben bu konuya çok sıcağım’ dedi. ‘Kazandıralım da nasıl kazandıralım?’ dedim. Acun dedi ki ‘Mesut sadece bir futbolcu değil, müthiş bir ticaret potansiyeli var.’ ‘Gelecekse ocakta gelse, haziranı beklemeyelim’ dedim. ‘Ya ben birkaç ay sonra yeni bir yatırım açıklayacağım; Exxen’i. Exxen’deki dizileri dünyaya yaymak istiyorum. Bu hedefime ulaşmamda Mesut’un katkısı olacağını düşünüyorum. Büyük düşünelim’ dedi.

Mesut artık camiamızın bir parçası. Takım arkadaşlarımızla, futbolcularımızla birlikte bu camianın hedefleri için ter dökecek. Artık gerçek iş başlıyor. Futbolun bir takım oyunu olduğunu bilen bir profesyonel. Mesut’un kişiliği ve duruşu da değerli ve çok farklı. Yurt dışındaki futbol hayatında attığı gollerle öne çıkarken, insanlığından da bahsettirdi. Futbolun kendisine kazandırdığı imkanlara her zaman şükretti. Bu duruşu onun dünyanın çeşitli coğrafyalardan milyonlarca insanın kalbine dokunmasını sağladı.

“Mesut ol diye bir kampanyamız vardı ama bu Mesut Özil’in transferiyle ilgili değildi. Zaten Fener ol diye bir kampanyamız vardı. Mesut ol cümlesi, taraftarımız transfer sonrası yaşadığı coşkudur. Yanılmıyorsam çeyrek milyona yaklaştı SMS’ler.”

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!