Almanya’da günlük ölüm sayısı 590 ile en yüksek seviyeye çıktı

Almanya'da günlük ölüm sayısı 590 ile en yüksek seviyeye çıktı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Almanya’da bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten Robert Koch Enstitüsünden (RKI) yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 20 bin 815 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Böylelikle toplam vaka sayısı 1 milyon 218 bin 524’e yükseldi.

2 ARALIK’TA 487 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Son 24 saatte 590 kişinin virüs nedeniyle yaşamını yitirmesiyle toplam can kaybı da 19 bin 932’ye çıktı. Bugün açıklanan can kaybı sayısı, “salgının başından beri açıklanan en yüksek günlük ölüm sayısı” oldu. Şimdiye kadar koronavirüs kaynaklı en yüksek günlük ölüm sayısı 487 ile 2 Aralık’ta kaydedilmişti. Ülkede koronavirüsten iyileşenlerin sayısı da 902 bin 100 olarak açıklandı.

EYALETLER EK TEDBİRLER ALIYOR

Almanya’da günlük koronavirüs vaka sayılarının yüksek seviyede seyretmesi sebebiyle geçen hafta, kasımın başından geçerli olan tedbirler 10 Ocak’a kadar uzatılmıştı. Bazı eyalet yönetimleri de ayrıca ek önlemler alarak virüsün yayılma hızını düşürmeye çalışıyor. Öte yandan federal hükümete danışmanlık yapan Ulusal Bilim Akademisi Leopoldina gibi kurumlar ve uzmanlar hükümetten koronavirüs önlemlerini daha da sertleştirilmesini istiyor.

Ulusal Bilim Akademisi Leopoldina’dan yapılan yazılı açıklamada, virüsün yayılmasının önüne geçmek için 24 Aralık’tan 10 Ocak’a kadar Almanya genelinde kamusal hayatın büyük ölçüde durdurulması istendi.

UZMANLAR ÖNLEMLERİN SERTLEŞTİRİLMESİNİ İSTİYOR

Berlin Charite Hastanesinde çalışan Virolog Christian Drosten de önlemlerin daha da sertleştirilmesini talep ederek şimdi önlemlerin alınmaması durumunda şubat ayında Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika’>ekonomi için çok ağır sonuçları olacak tedbirlerin alınması gerekeceğini ifade etmişti.

Almanya'da günlük ölüm sayısı 590 ile en yüksek seviyeye çıktıBu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!