Belediyeye gönderdiği mektupla mürdüm eriği istedi

Belediyeye gönderdiği mektupla mürdüm eriği istedi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Ankara’da yaşayan bir kişi tarafından Bartın Belediyesi’ne gönderilen mektupla mürdüm eriği talep edildi. Talebe karşılıksız kalmayan Bartın Belediyesi, kentte kurulan Galla Pazarı’ndan alınan eriği kargo ile talep sahibi kişiye gönderdi.

Ankara’da yaşayan bir kişi, Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü‘ne mektupla ulaşarak mürdüm eriği istediğini bildirdi.

Mürdüm eriği için istekte bulunan kişi, mektubunda, “Sayın Zabıta Müdürüm, Sayın Zabıta Kardeşim. Sizden ricam Bartın’ımızın mürdüm eriği. Burnu kızıl denilen erikten bana alıp göndermeniz. Kargo parasını ben kapıda öderim. Lütfen sizde başka işimiz mi yok deyip göndermemezlik yapmayın. Rahatsız olmasam, eski gücüm olsa sabah binerdim otobüse akşama dönerdim. Ama artık dayanamıyorum. Bu yılda olmadı, vakti geçti deyip göndermezseniz canınız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Mektubu alan zabıta ekipleri ise Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın da onayı ile yöresel ürünlerin satıldığı Galla Pazarı’na giderek mürdüm eriği aradı. Mürdüm eriğinin henüz mevsimi olmamasından dolayı talep sahibi vatandaşa alaca erik gönderildi.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Ankara’da yaşayan bir hanımefendi, mektup yazarak bizden mürdüm eriği istemiş. Vakti henüz gelmediği için mürdüm eriği yerine alaca erik gönderdik. Galla Pazarı’ndan aldığımız alaca erik, zabıta personelimizce hanımefendiye kargo ile gönderildi. Erik ücretini mektubu ile birlikte yollama inceliği gösteren hanımefendiye, erik zabıta personelimizin bayram hediyesi olarak gönderilerek gelen para erik ile birlikte iade edildi” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!