Binali Yıldırım: Görüldüğü gibi uygar dünya yine sessiz, tek sesi çıkan lider Recep Tayyip Erdoğan

Binali Yıldırım: Görüldüğü gibi uygar dünya yine sessiz, tek sesi çıkan lider Recep Tayyip Erdoğan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İsrail’in saldırılarına tepki gösterdi. Yıldırım, “Görüldüğü gibi uygar dünya yine sessiz, üç maymunu oynuyor. Tek sesi çıkan ülke Türkiye, tek sesi çıkan lider Recep Tayyip Erdoğan” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Erzincan’dan video konferans bağlantısıyla İzmir’deki sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle görüştü. Yıldırım, katılımcıların Ramazan Bayramı‘nı kutladı. 

Binali Yıldırım, konuşmasında, bu bayrama da hüzünlü ve mahzun girdiklerini söyledi. Bayram arifesinde İsrail yönetiminin her yıl yaptığı gibi yine terör estirmeye devam ettiğine dikkati çeken Yıldırım şöyle konuştu:

“İsrail Mescid-i Aksa’yı kundakladı. Sadece ibadet etmek için orada bulunan savunmasız kardeşlerimize silah doğrultarak onların hayatını kararttı. Bu saldırılar sonucu hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Görüldüğü gibi uygar dünya yine sessiz, üç maymunu oynuyor. Tek sesi çıkan ülke Türkiye, tek sesi çıkan lider Recep Tayyip Erdoğan.

‘Ne yazık ki Avrupa ülkeleri ses seda çıkarmıyor’

Sayın Cumhurbaşkanımız bütün bölge ülkeleriyle derhal temasa geçerek bu alçaklığın sona erdirilmesi, aynı zamanda da Birleşmiş Milletler’in (BM) konuya hemen müdahil olması için gerekli adımları attı. Ne yazık ki Avrupa ülkeleri ses seda çıkarmıyor. Dünyanın her bölgesinde barış ve kardeşliği hakim kılma görevi üstlenen BM de yine aynı hayal kırıklığını yaşatıyor.”

‘Bütün dünyanın bu barbarlığa, bu kalleşliğe ve bu katliama en sert şekilde karşılık vermesi gerekir’

Yıldırım, küresel olaylara bakıştaki çifte standardın, insanlık için büyük felaketin habercisi olduğunu belirterek, “Bize değmeyen yılan bin yaşasın anlayışını terk etmezsek, teröre, eşkıyalığa, her türlü katliama tek ve güçlü ses çıkarmazsak, bunun bedeli herkes için çok ağır olacak. Ve büyük bir felaket sadece bölgeyi değil, sadece mazlum, mağdur İslam ülkelerini değil, aynı zamanda bütün dünyayı kasıp kavuracak. Tehlike büyüktür, suskunluğun sona ererek başta Müslüman Arap ülkeleri olmak üzere, bütün dünyanın bu barbarlığa, bu kalleşliğe ve bu katliama en sert şekilde karşılık vermesi gerekir” diye konuştu.

 

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!