Çıplak arama paylaşımlarına FETÖ soruşturması

Çıplak arama paylaşımlarına FETÖ soruşturması
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, çıplak arama iddialarının ardında FETÖ olduğu şüphesiyle soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, son dönemde gündemde olan polis merkezleri ve cezaevlerinde çıplak arama paylaşımlarının ardında FETÖ olduğu şüphesiyle soruşturma başlattı.

Savcılığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada polis merkezleri ve cezaevlerinde çıplak olarak arama yapıldığını iddia eden kişilerin, FETÖ silahlı terör örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Anayasal düzenine yönelik hedeflerini meşru göstermek ve bu hedef lehine kamuoyu oluşturmak amacıyla kasıtlı olarak paylaşımlarda bulunduğu şüphesini destekleyen emarelerin tespit edilmesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen soruşturma başlatılmıştır.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem
© Fotoğraf : DHA
CHP’li Eren Erdem: Ben de cezaevinde çıplak arandım

Soruşturma kapsamında özel yasa hükümleri gereğince farklı soruşturma/kovuşturma usulü öngörülen kişiler hakkında, yasal düzenlemelere göre işlem tesis edilecektir.”

Çıplak arama tartışmaları HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu tarafından gündeme getirilmişti. Gergerlioğlu’nun iddialarına binlerce insan çıplak arama uygulamasına maruz kaldığını veya tanık olduğunu bildirerek destek verdi. Uygulamaya maruz kalanlar arasında CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, gazeteciler, avukatlar da var.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!