Eski İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad: Toplumdaki memnuniyetsizlik hiç olmadığı kadar fazla

Eski İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad: Toplumdaki memnuniyetsizlik hiç olmadığı kadar fazla
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, halktaki memnuniyetsizliğin hiçbir dönemde görülmediği kadar fazla olduğunu söyledi.

Mahmud Ahmedinejad‘a yakınlığıyla bilinen Dolatebahar haber sitesine göre, eski Cumhurbaşkanı, Kum kentinde bir heyetle gerçekleştirdiği görüşmede, ülkedeki yönetimi eleştirdi.

Ahmedinejad, “Bugün sokağa çıkacak olursanız, öncelikle halkın (yönetimden) rahatsızlığının çok yüksek boyutlarda olduğu göze çarpıyor. Biz hayatımız boyunca toplumdaki memnuniyetsizliğin bu kadar çok olduğunu görmemiştik” dedi.

Twitter
İran, ‘Fars Körfezi’ yerine ‘Arap Körfezi’ ifadesini kullanan Rusya’ya nota verdi

Yönetime itiraz eden insanların kolaylıkla ‘devrim karşıtı’ şeklinde itham edildiğine işaret eden Ahmedinejad, “Bugün toplumun hepsi itiraz ediyor. Milletin hepsi mi devrim karşıtı?” ifadelerini kullandı.

Ahmedinejad, asıl devrime muhalefet edenlerin kurumların başında ve çeşitli makamlarda bulunup sorumluluklarını yerine getirmeyen yöneticiler olduğunu savundu.

İran’da 2005-2013 yıllarında iki dönem Cumhurbaşkanı olan Ahmedinejad, 2017 seçimlerinde bir kez daha aday adayı olmuş ancak adaylığı, Anayasayı Koruyucular Konseyi tarafından reddedilmişti.

Zaman zaman ülkedeki yöneticileri ve hükümeti eleştiren açıklamalarda bulunan Ahmedinejad’ın, haziran ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını koyması bekleniyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!