Gazze’de İnsani Kriz Derinleşiyor: İsrail’in Yardım Tırlarına Engeli Devam Ediyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Gazze’de İnsani Kriz Derinleşiyor

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Refah Sınır Kapısı’nı işgal etmesi ve yardım tırlarının girişine engel olması nedeniyle Gazze Şeridi’ndeki insani krizin derinleştiği belirtildi.

Yardımlar Asgari Düzeyde

Açıklamada, Gazze Şeridi’nde yaşanan insani felakete karşı Vbet gerekli yardımların asgari düzeyin altında olduğu vurgulanırken, ABD’nin geçici limanından yeterli miktarda yardımın ulaşmadığı ifade edildi.

Gıda Güvenliği Krizi

İsrail ordusunun Refah’a yönelik kara saldırılarının ardından on binlerce Filistinlinin çıkarılmasıyla gıda güvenliği krizinin Gazze’nin orta ve güney Vbet giriş kesimlerinde kötüleştiği aktarıldı.

Sınır Kapılarına Baskı Çağrısı

Açıklamada, uluslararası topluma İsrail’e baskı yaparak insani yardımların sınır kapıları üzerinden ulaştırılması ve diğer sınır kapılarının da faaliyete geçirilmesi çağrısında bulunuldu.

Kıtlık Tehdidi

İsrail’in sınır kapılarını kapalı tutması nedeniyle Gazze kenti ve Gazze Vbettr Şeridi’nin kuzeyinde yaşayan 700 bin Filistinlinin gıda ve sebze eksikliği çektiği belirtilerek, bu durumun kıtlık tehdidini artırdığı vurgulandı.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!