İşitme Engelli Kadın Nihal Babayiğit’ten Haber Alınamıyor: Aile Endişeli

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

İşitme Engelli Nihal Babayiğit ve Mehmet Basık Arasında Yaşananlar

Antalya’nın Serik ilçesinde yaşayan işitme engelli Nihal Babayiğit, 2022 yılında sosyal medyadan Batman’da yaşayan işitme engelli Mehmet Basık ile tanıştı. Ancak bir süre sonra Nihal Babayiğit kayboldu. Babası Vedat Babayiğit ve ayrı yaşadığı eşi Derya Yılmaz, kızlarının Mehmet Basık ile birlikte yaşamaya başladığını öğrendi.

2023 yılında bir çocuk dünyaya getiren Nihal Babayiğit ile Mehmet Basık arasında anlaşmazlık çıktı. Nihal Babayiğit, doğumdan 15 gün sonra bebeğini Batman’da bırakıp, Serik’teki ailesinin yanına döndü. Mehmet Basık ise geçen yıl 9 Ekim’de Serik’e gelip Nihal Babayiğit ile buluştu. Ancak bu buluşmadan sonra Nihal Babayiğit’ten bir daha haber alınamadı.

Aile Endişeli: Nihal Babayiğit’in Durumu

Nihal Babayiğit’ten haber alamayan aile, 1 Mayıs’ta dayı Ali Yılmaz’a ulaşan ve Mehmet Basık’ın tanıdığı olduğu öğrenilen kişilerden çeşitli fotoğraf ve videolar aldı. Bu materyallerde Nihal Babayiğit’in boynunda kan izleri taşıdığı ve hareketsiz yattığı fotoğraflar yer aldı.

Aile, endişe duydukları Nihal Babayiğit’in hayatı konusunda polise başvurdu. Bunun üzerine Serik Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 2 Mayıs’ta Mehmet Basık’ı Batman’da gözaltına aldı ve tutuklandı. Ancak Nihal Babayiğit’in izine henüz ulaşılamadı.

Baba Vedat Babayiğit ve Dayı Ali Yılmaz’ın Açıklamaları

Vedat Babayiğit, kızının kaybolmasından beri endişeli olduklarını belirterek, “Kızımız 9 Ekim’den bu yana kayıp. Emniyetle iş birliği içinde aramalarımız devam ediyor. Kızımızın yaşadığını veya başına bir şey gelip gelmediğini öğrenmek istiyoruz.” dedi.

Dayı Ali Yılmaz ise yaşananların detaylarını paylaşarak, “Kızımızın ölü veya diri olarak bulunmasını istiyoruz. Özellikle kızımızın dini nikahlı eşi tarafından öldürülmüş olabileceğinden endişe ediyoruz. Olayın en kısa sürede aydınlatılmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!