İsrailli Göstericiler, Netanyahu Hükümetine Karşı Kudüs’te Protesto Düzenledi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Yön Değişimi Hareketi’nden Göstericiler Kudüs’ü Trafiğe Kapattı

İsrailli göstericiler, Binyamin Netanyahu hükümetinin erken seçimler yapılmasını talep etmek amacıyla Kudüs kentine girişi kapattı. Yediot Ahronot gazetesine göre, Yön Değişimi Hareketi’nden gelen göstericiler, Kudüs’ün girişini trafiğe kapatıp erken genel seçim çağrısında bulundu.

Göstericiler Seçim Sandığı Maketi Ortaya Koyarak Taleplerini Dile Getirdi

Göstericiler, Kudüs’te büyük bir seçim sandığı maketi ortaya koyarak taleplerini dile getirdi. Bazı göstericiler ise kendilerini sandığa zincirledi. Polis, izinsiz düzenlendiği gerekçesiyle gösteriyi dağıtmak için müdahale etti. Bu sırada trafikte araç sürücüleriyle göstericiler arasında hafif arbedeler yaşandı.

Göstericilerin Pankartları ve Sosyal Medyada Paylaşılan Görüntüler

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, göstericilerin yola oturduğu ve ellerinde “Sorumlu bir hükümet istiyoruz”, “Seçimler hemen şimdi”, “Başarısızlık hükümeti” şeklinde pankartlar taşıdığı görüldü.

Yahudi Yerleşimcilerle Göstericiler Arasında Arbede

Öte yandan, bir grup Yahudi yerleşimcinin göstericilere hakaret edip saldırmaya kalktığı bildirildi. Ellerinde “Geberin”, “Gazze’ye gidin” şeklinde pankartlar taşıyan grup, polisin müdahalesiyle durduruldu. Polis açıklamasında, Kudüs girişindeki yolun yeniden trafiğe açıldığı ve aykırı davranan 3 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

İsrail’de Gösteriler Devam Ediyor

Cumartesi akşamı da Tel Aviv ve Hayfa kentlerinde binlerce İsrailli, Hamas Hareketi ile esir takası anlaşmasının yapılmasını talep ederek gösteri düzenlemişti.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!