Kocaeli’de Bir Okulda Ek Ders Ücret Skandalı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Öğretmenlerin Maaşlarında Tutarlılık Sorunu

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan Gölcük Saraylı Ortaokulu’ndaki Yunus Emre Mahallesi’nde görev yapan öğretmenler, 17 Mayıs’ta maaş bordrolarında ve maaş ödeme dekontlarında tutarsızlık olduğunu fark etti.

Ek Ders Ücretlerinde İlginç Hesaplar

İddialara göre, öğretmenler arasında ek ders ücretlerini karşılaştıran bazı öğretmenler, ek ders ücretinin hesaplarına yatırılan tutardan yaklaşık 3 kat daha fazla olduğunu tespit etti. Geriye dönük olarak hesaplarını kontrol eden öğretmenler, 4 yıl boyunca maaş bordrolarında yazılan ek ders ücret farkının farklı banka hesaplarına yatırıldığını keşfetti.

Suç Duyurusunda Bulunuldu

Hürriyetçi Eğitim Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Adem Ellialtıoğlu, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunarak, okul müdürü, ilçe destek hizmetleri şefi, şube müdürü ve Gölcük Milli Eğitim Müdürü hakkında ‘İrtikap’, ‘Görevi kötüye kullanma’ ve ‘Resmi belgede sahtecilik’ suçlarından Kocaeli Adliyesi’ne başvurdu.

Soruşturma Başlatıldı

Suç duyurusu üzerine Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, konuyla ilgili olarak müfettiş görevlendirildiğini ve sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

Yapılan Yolsuzluk Miktarı

Hür-Sen Konfederasyonu ve Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sadece bir okulda 4,5 milyon TL’nin üzerinde yolsuzluk yapıldığını belirtti ve öğretmenleri uyararak benzer durumları kontrol etmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!