Masumlar Apartmanı Gülben kimdir? Masumlar Apartmanı Gülben gerçek adı ne? Masumlar Apartmanı Gülben’in hastalığı ve kocası!

Masumlar Apartmanı Gülben kimdir? Masumlar Apartmanı Gülben gerçek adı ne? Masumlar Apartmanı Gülben'in hastalığı ve kocası!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Sürükleyici ve gerçek hayat hikayesiyle ön plana çıkan Masumlar Apartmanı dizisinde başarılı oyunculuklar da dikkat çekiyor. Masumlar Apartmanı Gülben karakterine hayat veren Merve Dizdar adeta sosyal medyayı sallıyor. Masumlar Apartmanı izleyicisi tarafından araştırma konusu olan Merve Dizdar’ın eşi herkesi şaşırttı. İşte Masumlar Apartmanı’nın yıldızı Merve Dizdar’ın hayatıyla ilgili merak edilenler! 

Masumlar Apartmanı Gülben kimdir?

Masumlar Apartmanı dizisinde Gülben karakterini Merve Dizdar canlandırmaktadır. Merve Dizdar Türk oyuncu. İlk televizyon deneyimi olan Aksanat Çocuk Oyunları ile tanındı.

Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Kendisi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmıştır. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayıp. Craft Tiyatro’da devam etmektedir. İlk sinema deneyimi “Bir ses böler geceyi” filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversite’de gibi başlıca dizilerin yanı sıra, son olarak Beş Kardeş dizisiyle seyircileriyle buluşmaktadır. Ayrıca TRT ÇOCUK kanalında Arkadaşım Bıdı ve 23 Nisan şenliğe doğru adlı çocuk programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir.

5f985c73c8c37315ac6fa1aa

Merve Dizdar eşi kim? Gürhan Altundaşar kimdir?

Merve Dizdar, kendisi gibi oyuncu olan Gürhan Altundaşar ile 2018 yılında dünya evine girmiştir. Gürhan Altundaşar Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 kadrosunda yer almaktadır. 

Gürhan Altundaşar, 1984 doğumludur. Tiyatro oyuncusu olan Altundaşar, bu süreç için 5 yıl boyunca sınavlara girdi, sonrasında ise hedefine ulaşarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Ana Sanat Dalı’nda okudu.

2012 yılında mezun olan Altundaşar, Ankara Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Kara Kutu, Tiyatro Akademika ve Açık Sahne’de çalışmalarına devam etti.

‘Çok Güzel Hareketler Bunlar 2’nin ‘Nejdet’ karakteriyle hafızalara kazınan ve başarılı oyunculuğuyla dikkat çeken Gürhan Altundaşar, 2013 yılında İstanbul’a geldi ve burada çeşitli tiyatrolarda yer almaya başladı. Gürhan Altundaşar, 2016 yılında BKM Mutfak ile tanıştı.

2018 yılında ise Gürhan Altundaşar kendi gibi oyuncu olan Merve Dizdar ile evlendi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!