Masumlar Apartmanı Han’ın hastalığı ne? Masumlar Apartmanı Han neden çöp kağıt topluyor? Dispozofobi hastalığı nedir?

Masumlar Apartmanı Han'ın hastalığı ne? Masumlar Apartmanı Han neden çöp kağıt topluyor? Dispozofobi hastalığı nedir?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Masumlar Apartmanı yayınlanan ilk iki bölümüyle beğenildi. İzleyiciler dizinin belirli sahnelerini araştırmaktadır. Masumlar Apartmanı dizisinde Han karakteri geceleri çöp toplamaktadır. Birçok insan yayınlanan 2. bölümünde Han’ın hastalığına şaşırmıştır. Peki ama Masumlar Apartmanı Han karakteri neden çöp toplamaktadır? Han’ın hastalığı dispozofobi mi? İşte Han karakteri ile ilgili bilgiler.

Masumlar Apartmanı Han neden kağıt topluyor?

Masumlar Apartmanı adlı dizideki Han karakterini Birkan Sokullu canlandırmaktadır. Birkan Sokullu zengin bir iş adamını oynamaktadır. Fakat Birkan Sokullu’nun gece vakti evden çıkarak kağıt ve çöp toplama sahneleri izleyiciyi şaşırttı. Birkan Sokullu tarafından canlandırılan Han karakterinin kağıt toplama sahnesi büyük bir bilinmezlik oluşturdu. Masumlar Apartmanı Han’ın neden kağıt ya da çöp topladığı ilerleyen bölümlerde anlaşılacak. 

Masumlar Apartmanı dizisinde Han’ın ablası Safiye’dir ve temizlik hastalığı vardır. Birçok izleyici Han ile ablasının aynı hastalığa sahip olduğunu düşünmektedir. Han’ın çocukken değer verdiği eşyalar annesi tarafından çöpe atılmıştır. Han kendisi için değerli olan her şeyi korumaya çalışmaktadır. Han bu sebeple gece çöp toplamaktadır. 

Masumlar Apartmanı Han’ın hastalığı nedir?

Masumlar Apartmanı’nda Han’ın hastalığı dispozofobi hastalığıdır. Dispozofobi hastalığı değerli olduğu düşünülen şeylerin atılmamasıdır. Dispozofobi, kompulsif biriktirme hastalığı, istifçilik de denilen bu sorun, değersiz, sağlıksız, kullanılmayan tüm eşyaların biriktirilmesi ve atılamaması durumuna denir. Tutumlu olmak, bazı eşyaları ileride lazım olabilir düşüncesi ile saklamak biriktirme hastalığı değildir. Biriktirme hastalığında, toplanan ve bir türlü atılamayan eşyalarda bir düzensizlik ve tutarsızlık vardır. Bu yüzden koleksiyonculuktan da çok farklıdır. Kolleksiyonerler, sadece bir ya da birkaç alanla alakalı eşyaları toplarlar. Üstelik toplanan eşyalarda bir düzen ve intizam vardır. Hobilerini belirli bir disiplinle yürütürler.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!