MEB 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi ve Yeni Karneler

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

11 Eylül 2023‘te başlayan eğitim öğretim dönemi, 14 Haziran 2024‘te sona erecek. Üç aylık yaz tatili başlayacak. 2024-2025 eğitim-öğretim yılı ise 9 Eylül 2024‘te başlayacak.

KARNELER DEĞİŞİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul öğrencilerine, ders notlarının yanında sosyal etkinliklere katılım durumlarının da işleneceği yeni tasarımlı karneler dağıtılacak. Karnelerde akademik başarı ve sosyal etkinlikler değerlendirilecek.

BEŞ BAŞLIKTA DEĞERLENDİRME

Okul içi ve dışında gerçekleştirilen sosyal etkinlikler, karnelerde “bilimsel”, “kültürel”, “sanatsal”, “sportif” etkinlikler ve “toplum hizmeti” olmak üzere 5 ana başlıkta değerlendirilecek. Öğrencilerin sosyal etkinlikleri 4 ana düzeyde işlenecek.

İLGİ ALANLARI ERKENDEN TESPİT EDİLECEK

Bakanlığın yeni uygulaması ile öğrencilerin sosyal etkinliklerine ilişkin kayıtların e-Okul sistemine aktarılması hedefleniyor. Öğrencilerin ilgi ve becerilerinin belirlenmesi planlanıyor.

ÜÇ KATEGORİDE SOSYAL ETKİNLİKLER

Öğrencilerin gerçekleştirdiği sosyal etkinlikler 3 ayrı kategoriye ayrılacak. Okul etkinlikleri, merkezi etkinlikler ve okul dışı bireysel etkinlikler olarak veri girişi yapılacak.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!