Polifarma İlaç, İSO Türkiye İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasına Girdi

Polifarma, İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021’ araştırmasında 92. sırada yerini aldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

İstanbul Sanayi Odası, üretimden net satışlar baz alınarak gerçekleştirdiği ‘Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021’ araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Türkiye’de 36 yıldır toplum sağlığına ve sağlık sektörüne katkı sağlayan, yüzde 100 yerli sermayeli Polifarma, listeye 92. sıradan girme başarısını gösterdi. Polifarma’nın İSO İkinci 500 şirketlerinin ana büyüklük kriteri olan üretimden net satışları, 848.9 milyon TL olarak gerçekleşti.

Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltmak ve ilaçlara kolay erişimi sağlamak için çalışan, 70’den fazla ülkeye ihracat yapan Polifarma İlaç, serum ve hastane ürünleri alanında Türkiye’nin en çok tercih edilen markası. Anestezi başta olmak üzere yoğun bakım, enfeksiyon, onkoloji, radyoloji, diyaliz ve kardiyoloji gibi birçok terapötik alana yönelik ilaçlar ve kritik öneme sahip serum üretimi yapan Polifarma İlaç’ın ampul, flakon, PFS formlarında üretimi ve tüm formlarda yaklaşık 600 ruhsatlı ürünü bulunuyor. Pazar lideri olduğu serum üretiminin yanı sıra IV (damar yolu) ilaç portföyünü hızla geliştirirken, reçeteli pazarlar alanında da büyümesini sürdürüyor.

 

 

 

Polifarma İlaç Hakkında:

Hastane ürünleri alanında Türkiye’nin en çok tercih edilen Polifarma’nın yolculuğu, merhum Eczacı Necdet Nuri Kumrulu’nun 1963 yılında kurulan Aroma İlaç’a 1983 yılında ortak olması, ardından ise 1992 yılında şirketi satın alarak faaliyetlerine aynı adla devam etmesiyle başlıyor. Bugün, 36 yıllık geçmişe sahip, %100 yerli sermayeli bir ilaç firması olarak pazar lideri olduğu serum üretiminin yanında, IV (damar yolu) ilaç portföyünü hızla geliştiriyor. 2021 itibarıyla girdiği reçeteli pazarlarda büyümeye devam ediyor.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

asdas
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!