Reuters: Türkiye’nin swap anlaşması için görüştüğü ülkeler belli oldu

Reuters: Türkiye'nin swap anlaşması için görüştüğü ülkeler belli oldu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Reuters haber ajansı, Türkiye’nin swap anlaşması için birkaç ülkeyle görüşme halinde olduğunu, Azerbaycan’la anlaşamaya yakın olduğunu aktardı. Ankara’nın Malezya, Güney Kore, Rusya, İngiltere’nin yanı sıra Asya’dan bazı ülkelerle de görüştüğü belirtildi.

Reuters haber ajansına konuşan 4 Türk kaynak, Türkiye Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun bahsettiği swap anlaşmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Türkiye’nin para takası (swap) anlaşmasını imzalamak için diğer ülkelerle görüşmelerini hızlandırdığını ifade eden kaynaklar, sağlanacak ilk anlaşmanın muhtemelen Azerbaycan’la olacağını belirtti.

İsimleri açıklanmayan kaynaklar, Malezya, Güney Kore, Rusya, İngiltere ve Asya’daki diğer ülkelerle görüşmelerin devam ettiğini belirtirken, üst düzey bir kaynak Ankara’nın Doha’yla var olan ve geçen yıl 3 katına çıkarılarak 15 milyar dolara ulaşan anlaşmayı daha da genişletebileceğini söyledi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği yetkilileriyle bir araya geldiği toplantıda, swap anlaşması için dört ülkenin merkez bankaları ile görüşmelerin sürdüğünü, ikisi ile önemli bir noktaya gelindiğini söylemişti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!