Rusya’da koronavirüs tedavisi için geliştirilen yeni ilacın üretimine başlandı

Rusya'da koronavirüs tedavisi için geliştirilen yeni ilacın üretimine başlandı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, Kovid-19 geçirenlerin kan plazmasına dayalı anti kovid immünoglobulin ilacının üretimine başlandığını belirtti. 

Rusya Sağlık Bakanlığı daha önce Kovid-19 geçiren kişilerin kan plazması temelinde geliştirilen ‘KOVİD-globulin’ ilacının kullanımına onay vermişti.

© REUTERS / Dado Ruvic
Rusya: Sputnik V aşısına yönelik karalama kampanyasının ardında büyük ilaç şirketleri bulunuyor

St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu (SPIEF) kapsamında Sputnik’e demeç veren Muraşko, “Rusya’da üretimi başladı, şimdi arttırmak gerekiyor ve bunun için mutlaka plazma gerekecek. Bu antikovid immünoglobulin, virüsün nötralize edilmesine imkan veren oldukça konsantre bir ilaç ve elbette antikor plazmaya kıyasla daha önceliklidir” dedi.

Belirli ilaçlarla uygulanan monoterapinin her zaman tam bir etki sağlamadığını ve bu nedenle doktorların kombinasyona da başvurduğunu belirten Muraşko, kan plazmasının antiviral ilaçlarla kombinasyonu hakkında yeni verilerin elde edildiğini kaydetti.

Daha önce, Rusya Sağlık Bakanlığı Göğüs Hastalıkları Başuzmanı Sergey Adveyev, araştırmaların koronavirüs enfeksiyonunun tedavisi için antikovid plazma kullanımının çok etkili olmadığını gösterdiğini belirtmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!