Rusya’da parlamento seçimleri 17-19 Eylül tarihlerinde yapılacak

Everest Dağı’nın yüksekliği yeniden hesaplandı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma seçimleri ve diğer seçim süreçlerinin 17-19 Eylül tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

Rusya Merkezi Seçim Kurulu Başkanı Ella Pamfilova, Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma seçimleri ve diğer seçim süreçlerinin 17-19 Eylül tarihlerinde yapılacağını duyurdu. 

Pamfilova yaptığı açıklamada, “Tüm faktörleri, özellikle sağlık ve epidemiyolojik güvenliği göz önünde bulundurarak yaptığımız analiz neticesinde, verili durumda en iyi seçeneğin, seçimlerin seçmenlerimizin sağlık güvenliğini, erişilebilirliğini ve rahatlığını garanti edebilecek üç gün süresince yapılması sonucuna vardık” ifadelerini kullandı. 

Duma
© Sputnik
Putin, Rusya’da parlamento seçimlerinin 19 Eylül’de yapılmasını öngören kararı imzaladı

Pamfilov, apartman avlularında yapılan oylama şeklinin bu seçimlerde uygulanmayacağını belirterek, “Geçen yıl iki ek oylama şekli uyguladık. Pek çok kişi tarafından çok sevilen ve halk arasında ‘kütükler üzerinde oylama’ olarak adlandırılan apartman avlularında yapılan oylama, gerekli olduğu durumlarda işlevini ve rolünü iyi bir şekilde yerine getirdi. Ancak, şu anda buna ihtiyaç yok ve bu uygulamaya başvurmayacağız” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, parlamentonun alt kanadı Duma seçimlerinin 19 Eylül’de yapılmasını öngören kararı 17 Haziran’da imzalamıştı.

Devlet Duması seçimleri, karma seçim sistemi altında beş yılda bir yenileniyor. Sandalyelerin yarısı (225) parti listelerinden seçilirken, diğer yarısı (225) tek üyeli seçim bölgelerinden seçiliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!