Sanal gerçeklik gözlüğü için Apple’dan kritik hamle

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Son yıllarda zaten teknoloji şirketlerinin hedefleri arasına kattığı sanal gerçeklik, son birkaç ayda daha da ciddileşti. Metaverse teknolojisinin, sanal gerçekliğin ne kadar gerekli olduğunu hatırlattığından olacaktır ki Apple da nihayet bir adım attı. Geliştirildiği uzun süredir söylenen sanal gerçeklik gözlüğü için Meta’nın AR iletişim yöneticisi işe alındı.

Apple, Meta’nın AR yöneticisini işe aldı
Apple’ın sanal gerçeklikle ilgili nasıl adımlar atacağı yıllardır merak ediliyor. iPhone’lara gelen yeni donanımlar sayesinde Apple AR kütüphanesi genişlemiş ve kullanıcıların bu teknolojiyi ucundan da olsa tutması mümkün olmuştu. Daha gerçek deneyimler için gerekli olan sanal gerçeklik başlığının geliştirildiği söylentilerini epeydir duyuyoruz. Bu söylentilerle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Eski adı Facebook olan Meta’nın AR İletişim Yöneticisi, artık Apple’ın saflarındaki benzer bir pozisyon için çalışacak.

VR veya AR amacına hizmet edecek olan sanal gerçeklik başlığının 2022 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğini söyleyen pek çok dedikodu var. Bloomberg’den Mark Gurman’ın bu hafta yayınladığı bültene göre Apple, AR teknolojisine artık donanım alanında da yatırım yapmak istiyor. Şirketin bugüne kadar Apple AR adı altında yayınladığı yazılımlarını görmüştü. Gurman’a göre artık donanım kısmına da ağırlık verilecek, bu ağırlığın ilk meyvesi ise bu sene piyasaya sürülecek Apple sanal gerçeklik başlığı olacak.

Söz konusu ürünü bir başlık olarak tanımlamak size yabancı gelmesin, yıllardır hayatımızda olan sanal gerçeklik gözlüklerinden bahsediyoruz. Bu tanıdık teknoloji hakkında bizi heyecanlandıran ise Apple’ın bu teknoloji ile nasıl bir deneyim yaratacağı. Zaten sanal gerçeklik gözlükleri her yerde ve bizimle olmaya devam edecekler. Apple’ın halihazırda güçlü bir ekosistemi var ve bunun sanal deneyim ile nasıl sonuç vereceğini merak ediyoruz.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!