Sarıyer’de yavru köpek yakılarak öldürüldü: ‘Bu bir cinayet, resmen vahşet’

Sarıyer'de yavru köpek yakılarak öldürüldü: 'Bu bir cinayet, resmen vahşet'
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Sarıyer’de her gün besledikleri yavru köpeklerden birinin eksik olduğunu fark eden hayvansever, kayıp yavru köpeğin yakılarak öldürüldüğünü gördü.

İstanbul Sarıyer’de 14 tane yavru köpeği yol kenarında tel örgülerle çevrelediği alanda besleyen Cengiz Kıyılar, yavru köpeklerden birinin eksik olduğunu fark etti. Bunun üzerine çevrede araştırma yapmaya başlayan Kıyılar, yavruları beslediği alanın az ilerisinde yavru köpeği tamamen yanmış ve sadece kemikleri kalmış halde gördü. Çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alan jandarma ekipleri, olayı gerçekleştirenleri yakalamak için çalışma başlattı.

Üzerinden otomobil geçen köpek hayatını kaybetti
© İHA
Üzerinden otomobil geçen köpek hayatını kaybetti

Kıyılar şu ifadeleri kullandı: “Burada 14 tane yavru var. İki tane anneden yedişer tane yavru. Her gün düzenli olarak sularını değiştiriyoruz, mamalarını veriyoruz. Annelere ayrı mama, yavrulara ayrı mama veriyoruz. Bugün eşimle birlikte mamalarını tazelemeye geldiğimizde bir tanesinin eksik olduğunu gördük. 13 yavru vardı ve etraftan da kötü bir koku geliyordu. Kokuyu takip ettim, hemen biraz ileride yolun kenarında, o anda gözlerime inanamadım. Yaklaşık bir metrekarelik alanda çimenler yanmış, ortasında da köpek, köpeği yakmışlar. Mangalda et yanmışçasına inanılmazdı, sadece kemikleri kalmış, kömür vaziyetindeydi. Çok üzücü bir durumdu, fotoğraflarını çektim, anne ve diğer yavrular onun başına gittiği için mikrop kapmasınlar diye hemen aynı yere biraz derince bir çukur kazarak gömdüm.

Adana’da bir köpek, bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu
© İHA / UMUTCAN İŞLEDİCİ
Adana’da bir köpek, bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu

Bu bir cinayet, resmen vahşet. Değerlendirilmesi için jandarmaya haber verdim. Çok üzücü, bir insanın böyle bir şey yapmış olması inanılır gibi değil. Bu yol bizim yürüdüğümüz, gezdiğimiz yol. Yalnız gezen gençler, küçükler de oluyor. Onlar için de çok büyük bir tehlike. Şimdi geriye 13 tane yavru var daha gece burada nöbet tutmak gerekecek. Görünen manzara dayanılır gibi değil gerçekten şeklinde konuştu.

‘Bu tür kişilerin toplumumuzdan ayıklanıp temizlenmesi lazım’

Hayvan sever Aysugül Kara da “Küçücük bebek, daha bir aylık, anne sütü emen el kadar yavru bir köpeği cayır cayır ateşe atıp yakabilecek insan demeye benim dilim varmıyor, insanlık dışı bir hareket. Bu konuda en büyük yetki sahibi olan kişilerden acilen duyarlılık bekliyorum. Acilen bu olayın takip edilip suçluların bulunması, buna benzer olaylar varsa lütfen halkımızın duyuru yapması, bu tür kişilerin toplumumuzdan ayıklanıp temizlenmesi lazım” diye konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!