TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’tan 27 Mayıs Darbesi Açıklaması

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Numan Kurtulmuş’un 27 Mayıs Darbesi Mesajı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 27 Mayıs 1960 darbesinin 64. yılı dolayısıyla önemli bir mesaj yayımladı. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Başbakan Adnan Menderes, bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ile Hasan Polatkan’ın fotoğraflarına da yer verildi.

Kurtulmuş’un Vurguları

Kurtulmuş, 27 Mayıs darbesinin, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün her daim korunması gerektiğini vurgulayan tarihi bir ders niteliğinde olduğunu belirtti. Mesajında, “Milli egemenliği kabullenemeyenlerin meşru hükümeti askıya aldığı bu müdahalenin, aslında milletin iradesine vurulmuş bir darbe olduğunu” ifade etti.

Mesajında devamla Kurtulmuş, 1960 darbesiyle başlayan hukuksuz süreçte idam edilen Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle ve saygıyla anıldığını belirtti. Kurtulmuş, Menderes ve yol arkadaşlarını her zaman hayırla yad ederken, Cumhuriyet ve demokrasiyi korumak için kararlılıkla çalışacaklarını millete bir kez daha söz verdiklerini ifade etti.

Kurtulmuş’un son mesajında, “Demokrasinin ve hukukun temeli, milli iradeye duyulan saygıdır. Halkın iradesine kast eden illegal yapılara, hukuk dışı girişimlere hiçbir zaman geçit vermeyeceğiz” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!