TOSFED Başkanı: İstanbul Park’ta Yeni Bir Dönem Başlıyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

İstanbul Park’ın Yeni İşletmecisiyle Yeni Bir Dönem

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, İstanbul Park’ın yeni işletmecisi Can Bilim Eğitim Kurumları AŞ’nin, pistin eski kiracısından devralınmasıyla yeni bir dönemin başladığını belirtti. İstanbul Park’ta tahliye işlemi tamamlandı. 2 Nisan’da düzenlenen ihaleyi kazanarak pistin 30 yıllığına yeni işletmecisi olan Can Bilim Eğitim Kurumları AŞ, 29 Mayıs 2024 itibarıyla İstanbul Park’ı devraldı.

TOSFED Başkanı Üçlertoprağı’nın Teşekkürleri

TOSFED Başkanı Üçlertoprağı, devir teslim sonrası Anadolu Ajansı’na (AA) yaptığı açıklamada, tesisin Türk sporu ve halkının kullanımına açılması için desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a teşekkür etti. Üçlertoprağı, otomobil sporları camiasına, basına ve sporseverlere de teşekkürlerini ileterek, yeni dönemin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

İstanbul Park’ta Yeni Bir Dönem

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, İstanbul Park’ın işgalinin sona erdiğini duyurarak, tesisin sporcular ve Türk sporuna açılmasını büyük bir mutlulukla karşıladıklarını belirtti. İstanbul’un adını taşıyan pistteki işgalin, İstanbul’un fethedildiği 29 Mayıs’ta sonlanmasını anlamlı bir tesadüf olarak değerlendiren Üçlertoprağı, yeni dönemin başladığı 29 Mayıs 2024 tarihinin otomobil sporları açısından yeni bir milat olduğunu vurguladı.

TOSFED’in Vizyonu

Üçlertoprağı, nisan ayındaki ihalenin şartnamesine göre milli sporcu yetiştirilmesini sağlamak amacıyla pistin bedelsiz olarak TOSFED kullanımına açılacak olmasından gurur duyduklarını belirterek, federasyon olarak sporcuların gelişimini ve Türkiye’nin uluslararası alanda temsilini desteklemek adına ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Ayrıca Formula 1 ve diğer uluslararası yarış serilerini Türkiye’ye getirerek Türkiye’nin tanıtımına ve spor turizmine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!