Trump, Türk doktor Mehmet Öz’ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyine atayacak

Trump, Türk doktor Mehmet Öz'ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyine atayacak
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Trump’ın Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi üyesi olarak yapacağı atamaların listesi yayımlandı.

LİSTEDE 29 İSİM VAR

Listedeki 29 ismin arasında ABD’nin New Jersey eyaletinde yaşayan Türk Kalp Cerrahı Dr. Mehmet Öz de yer aldı.

KONSEY, SAĞLIKLI YAŞAMA YÖNLENDİRİYOR

ABD’nin 34. Başkanı Dwight David Eisenhower tarafından 1956’da kurulan konsey, ABD’lilerin daha sportif ve sağlıklı bir yaşama yönlendirilmesini amaçlıyor.

Trump, Türk doktor Mehmet Öz'ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyine atayacakDr. Mehmet Öz

DR. MEHMET ÖZ KİMDİR?

Mehmet Öz, 11 Haziran 1960’da babasının görev yaptığı Cleveland, Ohio, Amerika’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Wilmington, Delaware’deki Tower Hill School’da tamamlayan Öz, 1982’de Harvard Üniversitesi’nden mezun oldu. 1996’da yılın Türk-Amerikalısı seçildi. 2009 yılında en önemli 500 Müslüman arasında gösterildi. 1999 Davos Dünya Ekonomik Forumu’nda ”Yarının Lideri” olarak seçilen Öz, 2010’da Talk Show’uyla Gündüz Kuşağı En İyi Talk Show Emmy Ödülünü kazandı. “For Healing from the Heart” kitabı ile “Books for a Better America Award”a değer görüldü. “American Society of Laser Medicine and Surgery” Araştırma Ödülü’nün de sahibi olan Mehmet Öz, Columbia Üniversite Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi’nin “Blake more Research Ödülü”nünde sahibidir.

Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Gerald Lemole’nin kızı Dr. Lisa Jane ile 1985’te evlenen ünlü doktorun bu evliliğinden; Daphne Nur, Anabella Sezen, Zoe Yasemin ve Oliver Mustafa adında dört çocuğu dünyaya geldi.

Trump, Türk doktor Mehmet Öz'ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyine atayacakBu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!