Türkiye’de Emeklilerin Sesine Yer Veren Büyük Miting

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Binlerce Emekli Tandoğan Meydanı’nda Buluştu

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce emekli, CHP’nin Tandoğan’da düzenlediği Büyük Emekli Mitingi’nde bir araya geldi. Emekliler, taleplerini dile getirmek için Ankara’da bulunan Tandoğan Meydanı’nda bir araya geldi.

Emeklilerin Mitingdeki Talepleri

Emekliler, “Mutfakta yangın var, bıçak kemiğe dayandı”, “Krizin bedelini biz ödemeyeceğiz” yazılı pankartlar ve dövizler taşıyarak, haklı taleplerini dile getirdi. Katılımcılar, onurlu bir yaşam için, hakça paylaşım ve insanca bir yaşam için seslerini duyurmaya çalıştılar.

Emeklilerin Örgütlenme Çabaları

Mitinge, çeşitli emekli sendikaları ve sivil toplum kuruluşlarının üyelerinin yanı sıra Türkiye Emekliler ve EYT’liler Birliği adına konuşma yapan 2021 Tüm Emekliler Sendikası Genel Başkanı Salman Hürkardeş de katıldı. Hürkardeş, 16,5 milyon emeklinin örgütlenmesi halinde 33 milyon seçmen olarak iktidarı demokratik yollarla değiştirebileceklerini vurguladı.

Emeklilerin İktidara Mesajı

Hürkardeş, “Emeklilerin örgütlenmesini istemiyorlar. 16,5 milyon emeklinin örgütlenmesi halinde 33 milyon seçmen olarak iktidarı demokratik yollarla indiririz, yeniden bir iktidar kurarız” diyerek, iktidara karşı kararlı bir duruş sergilediklerini belirtti. Emekliler, açlık ve yoksullukla mücadele ederken, daha yaşanabilir bir gelecek için seslerini duyurmaya devam edeceklerini ifade etti.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!