Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesi ‘turkiyestopscovid.com’ sitesi ile anlatılıyor

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesi 'turkiyestopscovid.com' sitesi ile anlatılıyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, Türkçe ve İngilizce hazırlanan ‘turkiyestopscovid.com’ sitesi, Türkiye’nin salgın sürecinde hem kendi vatandaşları hem de diğer ülkeler için yaptığı çalışmaları içeriyor. Sitede Türkiye’nin sağlıktan eğitime, sosyal yardımlardan ekonomik desteklere kadar geniş bir alandaki faaliyetlerine de yer veriliyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Türkiye’de ilk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının görüldüğü tarih olan 11 Mart 2020‘den bu yana salgınla ilgili yürütülen mücadeleyi anlatan ‘turkiyestopscovid.com’ internet sitesini açtı.

Koronavirüs’ün ülkemizde görüldüğü günden bu yana tam 1 yıl geçti. Devletimiz tüm kurumlarıyla ilk andan itibaren büyük bir seferberlik içerisinde gece gündüz demeden çalıştı. Bugün de aynı titizlikle aziz milletimiz ve #insanlıkiçin Koronavirüs’le mücadeleye devam ediyoruz. pic.twitter.com/zuE21y15m0

— Fahrettin Altun (@fahrettinaltun) March 11, 2021

​Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, ‘insanlık için’ sloganıyla Türkçe ve İngilizce hazırlanan internet sitesi, Türkiye’nin bu süreçte hem kendi vatandaşları hem de tüm dünya için yaptığı çalışmaları içeriyor.

Kovid-19 ile mücadelede Türkiye modelinin anlatıldığı sitede, Türkiye’nin sağlıktan eğitime, sosyal yardımlardan ekonomik desteklere kadar geniş bir alanda uygulamaya aldığı faaliyetlere yer veriliyor.

Site, tüm dünyaya yardım elini uzatan Türkiye’nin küresel düzeyde salgının önlenmesine dönük katkıları da içeriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, koronavirüsün ülkede görüldüğü günden bu yana tam 1 yılın geçtiğini anımsattı.

Altun, “Devletimiz tüm kurumlarıyla ilk andan itibaren büyük bir seferberlik içinde gece gündüz demeden çalıştı. Bugün de aynı titizlikle aziz milletimiz ve insanlık için koronavirüsle mücadeleye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!