Twitter yeni özellikler getirmekten çekiniyor

Twitter yeni özellikler getirmekten çekiniyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter, yenilikçi özelliğini yavaş yavaş kaybediyor gibi görünüyor. Bunun ilk işareti deneysel bir uygulama olan “twttr” ile verildi.2019 yılında aktif olmaya başlayan ve Twitter platformunun bütün yeniliklerinin test edildiği alan olan bu sistem, tamamen ortadan kaldırıldı.

Twitter sözcüsü tarafından yapılan açıklamalarda, yeni özelliklerin test edileceği sistemin kaldırıldığı ifade edildi. Burada sadece yazılımsal teknik detaylar yer almıyordu. Aynı zamanda çeşitli tasarım değişikliklerine de yer verilmişti.

Normal şartlarda, sosyal medya platformları arasında çok ciddi bir rekabet var. Mesela sadece Instagram ve TikTok arasındaki rekabet bile dillere destan seviyede. Ancak Twitter için durum biraz daha farklı diyebiliriz.

Bu platformun kullanıcıları genellikle yenilik istemiyor. Zaten Instagram ve diğerlerinin yeterince görsel odaklı olduğunu ve buranın en azından farklı kalabileceğini düşünüyorlar. Twitter bildiğiniz üzere biraz daha küçük aforizmalara yer verilen bir alan. O nedenle kimse pek Instagram gibi olmasını istemiyor.

Deneysel uygulamaların giderek daha az yer kapladığı Twitter, kısa bir süre içerisinde politika değişikliği yapacaktır. Aksi halde Instagram ve Facebook gibi web sitelerine dayanması neredeyse imkansız. Ancak değişiklikleri yaparken kullanıcıların taleplerini göz önünde bulundurmalı.

Twitter tarafından getirilen hikayeler gibi özellikler bile bazı kullanıcılardan tepki topladı. Bakalım bu sosyal medya devi hem kullanıcıların isteğini hem de yenilikleri nasıl bir araya getirebilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!