Ucuz ekmeğe ‘Lebaleb’ kuyruk

Ucuz ekmeğe ‘Lebaleb’ kuyruk
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Saymaz fırıncıların şikayet ettiği Halk Ekmek büfelerinin önündeki kuyruğun her geçen gün daha da uzadığını belirtti.

Saymaz, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partisinin Rize kongresinde kullandığı “Bakın bir kongre yapıyoruz, salgının olduğu günlerde, salon lebalep dolu” sözlerini anımsattı. Ardından fotoğrafı gösterip şunları söyledi:

“Burası Kasımpaşa’daki en merkez nokta ve burası Halk Ekmek önü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğup büyüdüğü top koşturduğu, kendisini oraya ait hissettiği Kasımpaşa’da al sana lebabep yoksulluk kardeşim. Çoğunluk orta halliydi, çok yoksul bulunamazdı ama bu manzara da olmazdı. Fakat bugün itibariyle, Cumhurbaşkanı’nın da isabetli ifadesi ile lebalep yoksulluk, lebalep Halk Ekmek kuyruğu.”

HALK EKMEK’İ ŞİKAYET ETTİLER

Pandemi döneminde önünde oluşan uzun kuyruklarla gündeme gelen İstanbul’daki Halk Ekmek büfeleri, dikkat çeken bir suçlama ile karşı karşıya. İstanbul Ekmek Üreticileri Derneği (EKÜDER) 1 liraya ekmek satarak vatandaşın ucuz ekmek ihtiyacını karşılayan İBB’ye bağlı İstanbul Halk Ekmek’i (İHE) İstanbul Valiliği’ne şikayet etti. Dernek, Halk Ekmek büfelerinin fırıncılar için haksız rekabet yarattığını, ekmeğin siyasete alet edildiğini savundu. Dernek, 650 Halk Ekmek büfesinin kaldırılmasını, “ihtiyaç sahiplerine şova yönelik ücretsiz ekmek dağıtımına son verilmesini” önerdi. İHE Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama ise duruma tepki gösterdi. “Halka sağlıklı ve hesaplı fiyata ekmeği ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!