Yangında kaybolan köpeği, 4 gün sonra geri döndü: Geri gelince bir saat ağladım, sarıldık

Yangında kaybolan köpeği, 4 gün sonra geri döndü: Geri gelince bir saat ağladım, sarıldık
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Manavgat’ta çıkan orman yangınında evi küle dönen Sercan Bayar, can dostum dediği köpeği Aslan’ı kaybetti. Günlerce dağlarda aradığı köpeği, 4 gün sonra kendi kendine sapa sağlam eve geldi. Bayar, yaşadığı mutluluğu “Geri geldiğini görünce 1 saat boyunca ağladım. 1 saat sarıldık, oynadık” diyerek anlattı.

Manavgat’ta 28 Temmuz günü başlayan orman yangınlarında en çok etkilenen bölgelerden biri olan Kalemler Köyü’nde yaşayan Sercan Bayar, yangında evini, arabasını, hayvanlarını ve birçok şeyini kaybetti.

Bayar’ı en çok üzen şey ise yangının başladığı esnada alevleri görüp can havliyle kaçan köpeği Aslan oldu. Bayar, alevler kontrol altına alındıktan sonra 3 gün boyunca köpeğini dağlarda aradı.

6 yıllık ‘can dostum’ dediği köpeği Aslan’ın artık öldüğünü düşünen Bayar, yangının 4. günü gözlerine inanamadı. Köpeği Aslan, kaybolduktan 4 gün gün sonra eve sapa sağlam döndü. 4 gün sonra gelen Aslan’ı görünce göz yaşlarını tutamayan Bayar, saatlerce köpeğiyle oynayıp hasret giderdi.

‘Kurşun yaralarıyla bulmuştum, iyileştikten sonra gitmedi’

Köpeğini 6 yıl önce kurşun yaralarıyla bulduğunu söyleyen Bayar, şunları paylaştı:

“Burada kendim iyileştirdim. 4 gün boyunca su içmedi. 4. gün su içmeye başladı. Artık sırtı iltihaplanmıştı, beli yoktu neredeyse. Onları temizledim 15-20 gün boyunca tedavi ettim. Her gün pansuman yaptım. İyileştikten sonra da bir daha gitmedi buradan. O yüzden ciğerim yanıyor. Bütün hayvanlarımın benim için farklı bir hikayesi var. Hepsine çocuğum gibi bakarım. Köpeğim 6 yıldır benimle birlikte.”

‘Güzellikler arka arkaya geldi’

Köpeği geri geldiğinde sevinçten ağladığını belirten Bayar, “Güzellikler arka arkaya geldi. Ciğerimi yakan şey gözümün önünde kurtaramadığım hayvanlarımdı. Birinci gün oğlağım, ikinci gün ineklerim, üçüncü gün diğer oğlağım, dördüncü gün de köpeğim geri geldi. En çok köpeğimin gidişi beni üzüyordu. Onu ben ölümden döndürdüm ikinci bir ölüme terk etmek istemiyordum. Şanslıymış kendi geldi. Geri geldiğini görünce 1 saat boyunca ağladım. 1 saat sarıldık, oynadık” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!