“Yükseköğretim güvencesi altında verilen eğitimlere güvenin”

“Yükseköğretim güvencesi altında verilen eğitimlere güvenin”
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Gelişime Açık Ol sloganıyla yola çıkan İstanbul Gelişim Üniversitesi, uzaktan öğretim yöntem ve teknikleri kullanılarak hazırlanan online eğitim ve sertifika programlarına hız kazandırdığını duyurdu. Herkesin katılımına açık olacak online eğitim ve sertifika programları, Türkiye’nin en çok uluslararası akreditasyona sahip İstanbul Gelişim Üniversitesi güvencesi ile verilecek.

“Tanınmış bir kurum seçin”

Konu hakkında konuşan üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, eğitim ve sertifika programlarının kişisel gelişimin ve iş yaşantısının olmazsa olmazı olduğunu belirterek, “Konusunda uzman ve tanınmış bir kurum seçin, yükseköğretim güvencesi altında verilen eğitimlere güvenin” diye konuştu.

“Her alanda sertifika programlarına dahil olabilirler”

Eğitim programlarının iş başvurularında önemli bir yeterlilik olarak görüldüğünü ifade eden Gayretli, “İş hayatında fark oluşturmak isteyen adaylar uzmanlıklarını geliştirmek istedikleri her alanda sertifika programlarına dâhil olabilir. Alınan eğitimlerin sektörde ne kadar etkin olacağı sorgulanmalı” dedi.

“Programın süresini katılımcı belirliyor”

Online eğitim ve sertifika programlarının süresini katılımcının belirleyebildiğini söyleyen Gayretli, “Eğitimler uzaktan olduğundan katılımcılar eğitim videolarını istedikleri zamanda izleyebiliyor. Çalışma ve eğitim hayatına göre planlanabiliyor. Programın başlangıç ve bitiş süresini belirlemek katılımcının elinde” ifadelerini kullandı.

“Kurumsal eğitimlere de yer vereceğiz”

Üniversitenin yakın zamanda uzaktan eğitim ve sertifika programlarına hız kazandıracağı vurgusunu da yapan Gayretli, “Ulusal ve uluslararası protokollerle hazırladığımız eğitimler, uluslararası akreditasyon kurumlarınca akredite edilmiş üniversitemizin güvencesi altında verilecek. Eğitimler Türkçe ve İngilizce gerçekleşecek. Mesleğinin uzmanı birçok uluslararası uzmanı katılımcılarla bir araya getireceğiz. İnsan Kaynakları Yönetimi, Sağlık Hizmetleri Yönetimi, Muhasebe Finans gibi birçok başlıkta ve iletişim, turizm gibi birçok alanda eğitimler olacak. Bireysel eğitimlerin yanında kurumsal eğitimlere de yer vereceğiz” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!