2024 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ÖSYM Açıkladı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

YKS Sonuçları Açıklandı: 17 Temmuz 2024 Çarşamba

8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilen YKS sınavına giren milyonlarca adayın heyecanla beklediği YKS sonuçları için tarih belli oldu. ÖSYM’nin yayınladığı takvime göre, YKS sonuçları 17 Temmuz 2024 tarihinde Çarşamba günü açıklanacak. Adaylar, sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.

YKS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

ÖSYM henüz tercihler için net bir tarih açıklamadı. Ancak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, YKS sonuçlarının açıklandığı haftanın ertesi hafta içerisinde tercihlerin başlaması bekleniyor. Geçen yıl sonuçlar 20 Temmuz’da açıklanmış, tercihler ise 27 Temmuz’da başlamıştı.

Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

ÖSYM bu yıl adaylara sonuç belgesi göndermeyecek. Adaylar, sınav sonuçlarını TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin resmi internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden öğrenebileceklerdir. ÖSYM’nin internet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

YKS Soru ve Cevapları Yayınlandı

YKS’nin üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) sona erdi ve böylece YKS’nin tüm oturumları tamamlandı. 2024 YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlandı. Adaylar, sınav sonuçlarının ardından ÖSYM’nin resmi internet sitesinden YKS cevap anahtarını inceleyebilirler.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!