Bakan Bolat, Ürün Güvenliği Konferansı’nda Ürün Güvenliğinin Önemine Vurgu Yaptı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Bakan Bolat’ın Konuşması

Ticaret Bakanlığı’nda gerçekleştirilen Ürün Güvenliği Konferansı ve Ödül Töreni’nde konuşan Bakan Bolat, 4-7 Haziran tarihlerinde kutlanan “Ürün Güvenliği Haftası” kapsamında ürün güvenliğine dair farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirtti.

Bakanlık Çalışmaları ve İşbirlikleri

Bakan Bolat, Türkiye’de ürün güvenliğinin çeşitli kurumlar tarafından koordinasyon içinde sağlandığını ve TSE’nin ürünlerin ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğunu denetlediğini ifade etti. Ayrıca, Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman, Sağlık, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlıklarının da ürün güvenliği konusunda çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Ürün Güvenliği Sistemi ve Etkileri

Bakan Bolat, standartlara uygun davranan firmaların kamu tarafından gözetildiğini ve ürünlerin uygunluğunun ticarete kalite getirdiğini vurgulayarak, güvensiz ürünlerin piyasa gözetiminde elenmekle karşı karşıya kaldığını belirtti. Ayrıca, ürün güvenliği sisteminin Türkiye’nin üretim ve büyüme hedeflerine önemli katkı sağladığını dile getirdi.

Ödül Töreni ve Etkkinlikler

Ödül töreninde, ürün güvenliğini ön planda tutan işletmelere ödüllerin verildiğini ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere de ödüllerin takdim edildiğini belirtildi. Ayrıca, “Ticarette Teknik Engeller Boyutuyla Ürün Güvenliği Semineri” ve “Ürün Güvenliği Semineri”nin düzenleneceği ifade edildi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!