Bakan Göktaş: “Koruyucu Aile Sistemi Çocukların Gelişimine Katkı Sağlıyor”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Bakan Göktaş’ın Açıklamaları

Bakan Göktaş, 30 Haziran Koruyucu Aile Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, çocukların sağlıklı gelişimlerini desteklemek ve huzurlu ortamda büyüyebilmelerini sağlamak için Koruyucu Aile Sistemi’ni etkin bir şekilde yürüttüklerine vurgu yaptı.

Koruyucu Aile Hizmet Modeli

Bakan Göktaş, Koruyucu aile hizmet modeli ile Bakanlık tarafından belirlenen güvenli ve destekleyici bir aile ortamında çocukların gelişimine katkı sağlandığını belirtti. Aile bütünlüğünü ve çocukların kendi sosyal çevrelerinde büyümelerini önemsediklerini belirten Göktaş, koruyucu ailelerin geleceğe kalacak bir hikaye yazdığını vurguladı.

Koruyucu Aile Sayıları

2002’de 515 çocuğa bakan 500 koruyucu aile bulunurken şu an 8 bin 547 koruyucu ailenin yanında 10 bin 256 çocuğun himaye edildiğini açıklayan Göktaş, herkesi koruyucu aile olmaya davet etti.

Proje ve Gelecek Planları

Bakan Göktaş, Türkiye’de Koruyucu Aile Hizmetinin Güçlendirilmesi Projesi’ni geçen yıl başlattıklarını ve koruyucu aile hizmet modelinin dünyaya tanıtılacağını belirtti. Bu yıl sonuna kadar 30 pilot ilde Koruyucu Aile Hizmet Modeli’ni başlatmayı planladıklarını ifade etti.

Göktaş, Koruyucu aile hizmet modelinin yaygınlaştırılması için çeşitli çalışmalar yapıldığını ve Koruyucu Aile Hizmet Modeli’nin tüm dünyaya tanıtılacağını vurguladı. Ayrıca, Azerbaycan ve Özbekistan’a teknik destek sağlanacağını duyurdu.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!