Bursa’da Orman Yangınında Hayvanlar Kurtarıldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Nilüfer İlçesi’nde Çıkan Yangına Hızlı Müdahale

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Yolçatı Mahallesi yakınlarında henüz bilinmeyen nedenle çıkan orman yangınında hızlı bir müdahale gerçekleşti. Alevlerin fark edilmesi üzerine bölgeye Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri sevk edildi.

Karadan ve Havadan Müdahale Başladı

Rüzgarın da etkisiyle Ayvalı Deresi kıyısında yayılan ve hububat ekili arazilere sıçrayan yangının kontrol altına alınması için karadan ve havadan müdahale başlatıldı. Bölgedeki kampüste bulunan ormanlık alana da sıçrayan yangının ilerlememesi için ekipler ve bölge halkı büyük çaba harcıyor.

Hayvanlar Tahliye Edildi

Bursa Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde bulunan ormanlık alanda bakılan kızıl geyikler ve diğer hayvanlar, yangının yayılmasını engellemek amacıyla tahliye edildi. Veteriner Fakültesi’nde bulunan hayvanlar da güvenli bölgelere nakledildi.

Bursa Valisi Açıklama Yaptı

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, yangının büyümesindeki etkenin şiddetli rüzgar olduğunu belirterek, ekiplerin canla başla müdahale ettiğini ifade etti. Vali Demirtaş, özellikle Veteriner Fakültesi’nde bulunan hayvanların tahliye edildiğini ve tedbir amaçlı yurtların boşaltıldığını açıkladı. Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bulunan hastaların da başka hastanelere taşınabileceğini belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!