Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na Yeni Atama

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Murat Kurum Görevi Devraldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na atanan Murat Kurum, görevi Mehmet Özhaseki’den törenle devraldı. Bakan Kurum, görevine başlarken yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yeri geldi Elazığ’ın Kara Murat’ı oldum. Yeri geldi İstanbul’un Murad’ı oldum. Yeri geldi depremde, selde, heyelanda milletimiz için koşturmaya gayret gösterdim. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Bundan sonraki süreçte de yapacağım. Amacım, geçmişte ne yaptıysam yine aynısını aziz milletimiz için yapmak olacaktır.”

Atama Kararı Resmi Gazete’de Yayımlandı

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararı ile görevden affını isteyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yerine Murat Kurum atandı. Bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda devir teslim töreni düzenlendi ve Özhaseki, görevi Bakan Murat Kurum’a devretti.

Kurum’un İlk Mesajı: Kentsel Dönüşüm

Bakan Murat Kurum, göreve başlamasının ardından Türkiye’nin deprem ülkesi olduğunu belirterek, kentsel dönüşüm konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, “Çok acılar yaşadık ve bu acıları bir daha yaşamak istemiyoruz. Afetten etkilenen kardeşlerimize evlerini bir an önce teslim etme arzusu ve isteğiyle tüm ekibimizle çalışacağız” dedi.

Özhaseki’nin Veda Mesajı

Mehmet Özhaseki, görev süresi boyunca yaptığı hizmetler için teşekkürlerini sundu ve veda mesajında şu ifadeleri kullandı: “Gücüm neye yetiyorsa onu yaptım. Vicdanen çok müsterihim, hamdolsun. Elbette biz kanunlara karşı mesulüz, sorumluyuz, hesap vereceğiz; ama bir taraftan da Rabbimin huzuruna varacağız.”

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!