CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel’den Sert İddialar: “AKP’ye Ait Araçların Akaryakıtı Belediyeden Karşılandı”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Mustafa Adıgüzel’in Açıklamaları

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, yapılan açıklamada, Turgut Altınok’un yerel seçim çalışmalarında kullandığı AKP’ye ait araçların akaryakıtının belediyeden karşılandığının ortaya çıktığını ve Altınok hakkında İçişleri Bakanlığı’nca soruşturma başlatıldığını belirtti.

Maddi Zararın Ödenmesi Gerektiği Vurgusu

Ortaya çıkan maddi zararın hem Altınok hem de AK Parti tarafından ödenmesi gerektiğini vurgulayan Adıgüzel, yerel seçimlerden sonra AKP’den CHP’ye geçen belediyelerde yaşanan usulsüzlüklerin ortaya çıkmaya devam ettiğini ifade etti.

Altınok’un Geçmiş Dönemde Yapılanları

Adıgüzel, “AK Parti’den CHP’ye geçen belediyelerde geçmiş dönemlere ait enteresan rakamlar, işler ortaya çıkmaya devam ediyor. Keçiören Belediye başkanıyken AK Parti tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı yapılan Turgut Altınok da meğer Keçiören Belediye Başkanıyken özellikle son seçimde neler yapmış neler.” şeklinde konuştu.

AK Parti ve Altınok’un Sorumluluğu

Adıgüzel, “Bunun geri ödemesini sadece bireysel olarak Altınok’a yapmamak lazım. Sonuçta Altınok, AK Parti’nin adayı olduğuna göre kurumsal olarak hem AK Parti hem de Altınok bunun bedelini ortak bir şekilde ödemeliler.” dedi.

“AK Parti bu işten kendini sıyırmamalı. Altınok, seçim döneminde ‘kim yolsuzluk yaparsa, kim rüşvet yerse’ keserim demişti. Kim sözlerine Beytül’l-mal diye başlıyorsa hemen etraftaki kamu mallarına göz kulak olun. Bundan sonraki süreçte daha fazlası ortaya çıkacak. Bu iktidar el değiştirdiğinde esas büyük yolsuzluklar ortaya çıkacak.” şeklinde konuşan Adıgüzel, iddialarını sürdürdü.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!