Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Muhalefet Normalleşmeli ve Yumuşamalıdır”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Erdoğan, Siyasette Yumuşama Sürecine Değindi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Siyasette yumuşama sürecine değinen Erdoğan, muhalefetin normalleşmesi ve yumuşaması gerektiğini vurguladı.

“Normalleşme, Muhalefeti Normalleştirme Çabasıdır”

Erdoğan, siyasetteki yumuşama çabalarını açıklarken şunları söyledi: “Siyasette yumuşama, muhataplarımızın ifadesiyle normalleşme çabamız aslında muhalefeti normalleştirme çabasıdır. Sıkılı yumrukları açacak olan muhalefettir. Hançerleri kınına koyacak olan muhalefettir. Dilini, söylemini, siyaset tarzını düzeltecek olan muhalefettir.”

Erdoğan: “İttifaklar Olmaz, Uzlaşma ve Yumuşama Olur”

Erdoğan, iktidar partisi ile ana muhalefet arasında siyasi ittifak olamayacağını belirtirken, uzlaşma, normalleşme ve yumuşamanın önemine vurgu yaptı. “Uzlaşma olur, normalleşme olur, yumuşama olur ama ittifak olmaz. Biz günlük siyasi tartışmaların dışında tutulması gerektiğine inandığımız, ülkemize, milletimize ve devletimizin güvenliğine dair konularda bir ortak bakış açısını, bir ortak duyguyu yakalamaya çalışıyoruz.”

Erdoğan: “CHP Gerilim Siyasetini Bırakmalı, Normalleşmeli”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet partisi CHP’ye yönelik eleştirilerini sürdürdü. “İstiyoruz ki, CHP gerilim siyasetini artık bıraksın. Normalleşsin, milli irade ile barışsın ve bundan da milletimiz, demokrasimiz kazançlı çıksın. Edepli olmamız, edepsizliğe göz yumacağız anlamına asla gelmez.” şeklinde konuştu.

Erdoğan: “Müttefikimiz MHP ile Omuz Omuza Yürüyoruz”

Erdoğan, Cumhur İttifakı’na ve müttefikleri Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) olan bağlılığını vurgulayarak, “Cumhur İttifakı’nın herhangi bir üyesine yapılan saldırı doğrudan doğruya Cumhur İttifakı’nın birliğine, bütünlüğüne, insicamına yapılmıştır. Biz bu saldırılara eyvallah demeyiz. Bu saldırılara müsamaha göstermeyiz, geçit vermeyiz.” açıklamasında bulundu.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!