Gençlik ve Spor Bakanlığından Gençlik Yaz Okulları Açıklaması

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Gençlik Kamplarından Sonra Gençlik Yaz Okulları Hizmete Giriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, yaz tatili döneminde yüz binlerce genci misafir eden Gençlik Kampları’na alternatif olarak ücretsiz eğitim ve aktivite imkanı sunacak Gençlik Yaz Okulları da kapılarını açıyor. Aileler, çocuklarını 1 Temmuz-1 Eylül tarihlerinde Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Gençlik Merkezleri’ne bırakarak akşam alabilecekler. Gençler, tatil günlerini eğlenceli ve öğretici etkinliklerle geçirebilecekler.

Bakan Osman Aşkın Bak’ın Açıklamaları

Gençlik Yaz Okulları ile ilgili görüşlerine yer verilen Bakan Osman Aşkın Bak, “Yaz aylarında yüzbinlerce çocuğumuzu güvenli bir ortamda, tamamen ücretsiz hizmet veren Gençlik kamplarımızda buluşturuyoruz. Şimdi bunun yanında Gençlik merkezlerimizde spordan kültür-sanata, el sanatlarından sokak oyunlarına kadar geniş bir yelpazede eğitim ve eğlence imkanı sunacak Gençlik Yaz Okulları’mızı da hizmete açıyoruz. Tatilini daha verimli geçirmek isteyen 11-18 yaş arası bütün evlatlarımızı Gençlik Yaz Okulları’na bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Eğlenceli ve Öğretici Etkinlikler

Gençlik Yaz Okulları, 11-14 ve 15-18 yaş olmak üzere iki farklı yaş grubuna yönelik hazırlandı. Her dönemin programı kültür-sanat, spor ve gönüllülük temaları çerçevesinde planlandı. Akıl ve zeka oyunları, sportif faaliyetler, değerler eğitimi, bilgi yarışması, el sanatları, sahne sanatları gibi çeşitli etkinliklerin yer alacağı yaz okullarına başvurular, gençlik merkezlerinden yapılabilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!