‘Hacettepe Üniversitesi Mezuniyet Töreninde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan Genç Hukukçulara Tavsiyeler

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Adalet Bakanı Tunç, Hacettepe Üniversitesi Mezuniyet Töreninde Konuştu

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi’nin 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde mezun olan öğrencileri tebrik ederek, başarılar diledi.

Hacettepe Üniversitesi’nin Başarısı ve Akademisyenlere Teşekkür

Bakan Tunç, Hacettepe Üniversitesi’nin dünya çapında başarısından ve Hukuk Fakültesi mezunlarının hakimlik ve savcılık sınavlarındaki başarısından gurur duyduklarını belirtti. Ayrıca, eğitim kalitesine katkıda bulunan akademisyenlere teşekkür etti.

Yargının Tarafsız ve Bağımsız Olması Şarttır

Adaletin devletin temeli olduğunu vurgulayan Tunç, yargının tarafsız ve bağımsız olması gerektiğini vurgulayarak, genç hukukçuların bu ilkeye sadık kalarak görev yapacaklarını ifade etti.

Mevzuatın Geliştirilmesinde Akademisyenlerin Rolü

Adalet Bakanı Tunç, Adalet Bakanlığının mevzuat çalışmalarında akademisyenlerden danışmanlık aldıklarını ve hukuk fakültesinde görev yapan akademisyenlerin mevzuatın ihtiyaçlara cevap vermesinde önemli katkısı olduğunu belirtti.

Mevzuatın Çağın İhtiyaçlarına Uygun Hale Getirilmesi

Bakan Tunç, Türkiye’nin son 22 yılda hukuk devleti ve demokrasinin standartlarının yükselmesi için yapılan reformlardan bahsederek, genç hukukçuların bu süreçte önemli bir rol oynayacaklarını ifade etti.

Genç Mezunlara Tavsiyeler

Mezunlara seslenen Tunç, sabır, güçlü olma ve mücadele etme tavsiyelerinde bulunarak, hukuk mesleklerine giriş sınavı konusunda bilgilendirme yaptı ve başarılar diledi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!