İsrail’in Gazze’deki Saldırıları Sonucu Filistinlilerin Yaşadığı Zor Durum

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

İsrail, Gazze’deki Mahalleleri Tahliye Ettiriyor

İsrail’in 2006 yılından bu yana Gazze Şeridi’ni abluka altında tutması sonucu yaklaşık 2 milyon Filistinli, aylardır devam eden saldırılar nedeniyle evlerini terk ederek güneye göç etmek zorunda kalıyor.

İsrail Ordusu Filistinlilere Bölgeyi Tahliye Etme Emri Verdi

İsrail ordusu, 7 Temmuz’da Gazze’deki Tuffah, Derac ve Eski Şehir mahallelerinde oturanları tahliye etmeleri ve “sığınma merkezlerine” gitmeleri yönünde uyardı. Ardından, 8 Temmuz’da karadan işgale başlandı.

Filistinliler Kaçarak Saldırılardan Kurtulmaya Çalışıyor

İsrail’in hava saldırıları ve karadan işgali sonucunda binlerce Filistinli, Gazze’nin kuzeyine doğru kaçarak saldırılardan kaçmaya çalıştı. Saldırılar sonucunda onlarca Filistinli hayatını kaybetti ve yaralandı.

Filistinliler Zorunlu Göçe Zorlanıyor

İsrail, Filistinlilerden Han Yunus kentinin doğusundaki bölgeleri acilen boşaltmalarını isteyerek “güvenlikleri için” zorunlu göçü dayattı. Bu durum, Gazze’deki insani krizi daha da derinleştirdi.

Uluslararası Topluma Çağrı: Gazze’deki Masum İnsanlara Karşı Yapılan Katliamlara Son Verilsin

Gazze’deki Sivil Savunma Müdürlüğü Sözcüsü Mahmud Basal, uluslararası topluma Gazze’de masum insanlara karşı yapılan katliamların durdurulması için girişimde bulunma çağrısında bulundu. Gazze’deki Filistinli ailelerin yaşadığı zor koşullara dikkat çekti.

Filistin Sağlık Bakanlığı Açıklama Yaptı

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı verilerine göre, İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli hayatını kaybetti, yaralandı ve enkaz altında binlercesi hala bekliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!