Kocaeli’de Boşanma Davasında İnternet Bağımlılığı Kusur Olarak Kabul Edildi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Gebze Aile Mahkemesi Kararına Yargıtay Onayı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir çift arasında karşılıklı açılan boşanma davasında, eşlerden birinin internet bağımlısı olması nedeniyle evine ve çocuğuna yeterli ilgiyi göstermemesi, Gebze Aile Mahkemesi tarafından kusurlu davranış olarak değerlendirildi.

Yargıtay Kararı İle Onaylandı

Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Hukuk Dairesi, taraf vekillerinin istinaf başvurularını ayrı ayrı esastan reddetti. Tarafların vekilleri temyiz başvurusunda bulundu ve dosya Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’ne gönderildi. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nden çıkan onama kararında, tarafların iddia, savunma ve dayandıkları belgeler ile uyuşmazlığın hukuki nitelendirilmesi, hukuk kuralları, dava şartları, yargılama ilke ve esasları, ispat kuralları doğrultusunda davacı-davalı erkek ve davalı-davacı kadın vekillerinin temyiz itirazlarının yerinde görülmediği belirtildi.

İnternet Bağımlılığının Boşanma Sebebi Olarak Kabul Edilmesi

Böylelikle, internet bağımlılığı sebebiyle evine, eşine ve çocuğuna yeterli ilgiyi göstermeyen eşin, boşanma sebebi olarak kabul edilmesi Yargıtay 2. Hukuk Dairesi tarafından da onaylanmış oldu. Bu kararla birlikte internet bağımlılığının evlilik birliğine verebileceği zararlar ve kusurlu davranışlar hukuki anlamda da değerlendirilmiş oldu.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!