LGS Sonuçları ve Değerlendirmeleri

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

LGS Sonuçları ve Tercih Süreci

Gelecek yıl hayalini kurdukları bir lisede eğitim almak isteyen öğrenciler, LGS sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekliyor. Sonuçlar, 28 Haziran 2024 tarihinde www.meb.gov.tr adresinden duyurulacak. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. Tercih süreci ise sonuçların açıklanmasının ardından başlayacak.

Uzmanların Değerlendirmeleri

LGS sınavıyla ilgili uzmanlar da değerlendirmelerde bulundu. Soruların öğrencilerin analiz, yorumlama, problem çözme becerilerini ölçtüğü belirtiliyor. Türkçe ve Fen Bilimleri testlerindeki soruların uzunluğu ve Matematik testindeki kazanımlara yönelik soruların arttığı vurgulanıyor. Öğrencilerin zaman yönetimi konusunda daha dikkatli olmaları gerektiği ifade ediliyor.

Öğretmen Yorumları

Bazı öğretmenler, Türkçe ve Fen Bilimleri testlerinde görsel-grafik soruların ön plana çıktığını ve metinlerin daha geniş olduğunu belirtiyor. Matematik testinin ise daha fazla kazanım odaklı olduğu ve öğrencilerden yüksek muhakeme gücü istendiği vurgulanıyor. İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi gibi derslerde de soruların öğrencilerin analiz yeteneğini ölçtüğü ifade ediliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!