“Married… with Children” Yıldızının Kızı Sadie’nin POTS Teşhisi Hakkındaki Açıklamaları

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Sadie’nin POTS Teşhisi ile İlgili Açıklamaları

“Married… with Children” yıldızı Christina Applegate’in 13 yaşındaki kızı Sadie, “MeSsy” podcast’inin salı bölümünde POTS teşhisi hakkında konuştu.

Sadie, “POTS adında bir şeyim var. Bunun gerçekte ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok ama otonom sinir sistemiyle ilgili bir şey ve kalbimi etkiliyor. Ayağa kalktığımda gerçekten başım dönüyor, bacaklarım gerçekten zayıflıyor ve bayılacakmış gibi hissediyorum.” ifadelerini kullandı.

POTS Nedir?

Postural Ortostatik Taşikardi Sendromu (POTS), otonom sinir sistemini ve kan dolaşımını etkileyen kronik bir hastalıktır. POTS’lu kişiler, otururken veya uzanırken ayağa kalktıklarında kalp atış hızında hızlı bir artış yaşarlar.

Bunun yanı sıra, POTS semptomları arasında baş dönmesi, bilinç bulanıklığı, yorgunluk, egzersize tahammülsüzlük, baş ağrısı, bulanık görme, çarpıntı, titreme, bayılma ve mide bulantısı gibi belirtiler de bulunmaktadır.

Sadie ve Annesinin Duygusal Paylaşımları

Sadie, podcast sırasında uzun süredir semptomları nedeniyle acı çektiğini ancak çoğu zaman bunun nedenini bilmediğini belirtti. Annesi ise, “Senin adına bundan nefret ediyorum sevgilim. Bundan gerçekten nefret ediyorum. Üzgünüm. Ama seni seviyorum ve iyi olacağını biliyorum. Ve senin için buradayım ve sana inanıyorum. Ve bunu gün ışığına çıkardığın ve farkındalık sağladığın için teşekkür ederim.” şeklinde duygusal sözlerle kızına destek verdi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!