Mikati’den Çağrı: “Dünya Ülkelerini Müdahaleye Davet Ediyoruz”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Ürdün’ün Ev Sahipliğinde “Gazze’ye Acil İnsani Müdahale Konferansı”nda Mikati’den Güçlü Çağrı

Ürdün’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Gazze’ye Acil İnsani Müdahale Konferansı”nda konuşan Mikati, İsrail’in Lübnan’ın güneyine yönelik saldırılarına dikkat çekti.

Mikati: “İsrail’in Yıkım Yaklaşımı Tarihte Görülmemiş Bir Boyutta”

Mikati, İsrail’in Lübnan’ın güneyine yönelik saldırılarını hatırlatarak, İsrail’in izlediği yıkım yaklaşımının tarihte görülmemiş bir boyutta olduğunu vurguladı. Gazze’deki yıkıcı planın bir yansıması ve devamı olarak Lübnan’ın güneyinde benzer durumların yaşandığını belirtti.

Mikati: “Dünya Ülkelerine Var Gücüyle Müdahale Etme Çağrısı”

Mikati, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Gazze’de kapsamlı bir ateşkes için aldığı karara atıfta bulunarak, dünya ülkelerini var güçleriyle müdahale etmeye çağırdı. Lübnan devleti adına alınan kararı memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Mikati: “İstikrar için İlk Adım Atıldı”

Filistinlilerin haklarını yok saymanın ardından yaşananları durdurmak için dünya ülkelerini müdahale etmeye davet eden Mikati, son alınan kararın istikrara doğru atılan ilk adım olduğunu ifade etti. 2735 sayılı kararın, arzu edilen barışa ulaşmak için mütevazı da olsa bir adım olduğunu belirtti.

İsrail’in Lübnan’a Yönelik Saldırıları ve Sonuçları

Lübnan’ın eğitim, sağlık, kalkınma ve tarım sektöründe meydana gelen büyük hasarları vurgulayan Mikati, İsrail ordusu ve Hizbullah Hareketi arasındaki çatışmalarda yaşamını yitirenlerin sayısını paylaştı.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!