Peskov: Ukrayna Barış Zirvesi Çözüm Üretemedi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Peskov, İsviçre’deki Zirveyi Değerlendirdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Sözcüsü Dmitriy Peskov, Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, 15-16 Haziran’da İsviçre’nin ev sahipliğinde düzenlenen Ukrayna Barış Zirvesi’ni değerlendirdi. Peskov, bu zirvenin Ukrayna krizine çözüm üretemediğini belirtti.

Peskov, Ülke Destekleyicilerini Değerlendirdi

Macaristan, Sırbistan ve Türkiye’nin zirvede kabul edilen ortak bildiriyi desteklediğine dikkat çeken Peskov, “Bu, ikili ilişkileri bozmayacak. Elbette, bu ülkelerin yaklaşımlarını dikkate alacağız. Bu bizim için önemli. Argümanlarımızı açıklamaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Peskov, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’i Eleştirdi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in “NATO’da nükleer silah başlığının kullanıma hazırlığı ile ilgili istişarelerin yapıldığı” yönündeki açıklamasını değerlendiren Peskov, bu açıklamanın İsviçre’deki zirvede kabul edilen ortak bildiriye aykırı olduğunu belirtti. Peskov, bu durumun gerginliği artırdığını ifade etti.

Rusya’nın Tutumu Net

Peskov, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba’nın, “bir sonraki Ukrayna ile ilgili barış zirvesinin çatışmaları sonlandırması gerektiği” yönündeki açıklamasına karşılık, “Rus tarafının bu konudaki yaklaşımı şeffaf ve tutarlı. Bu yaklaşımı Kuleba da iyi biliyor.” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!