Protestolarla Karşılanan Sokak Köpeklerini Öldürmeyi Öngören Yasa Tasarısı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

Mitinglerle Protesto Edildi

‘AKP’nin sahiplenilmeyen sokak köpeklerinin uyutularak öldürülmesini öngören yasa tasarısı dün mitinglerle protesto edildi. İstanbul Yenikapı Meydanın’da ve birçok şehirde büyük kalabalıklar vardı. Meydanlardan “Toplayamazsın, hapsedemezsin, öldüremezsin” sloganları yükseldi.

Zuhal Olcay’dan Güçlü Tepki

Yenikapı’daki mitinge katılan oyuncu ve şarkıcı Zuhal Olcay, kalabalığa karşı yaptığı konuşmada sesi titreyerek şunları söyledi:

“Öldürmenin çözüm olmadığı zaten biliniyor. Maalesef üzülerek söylüyorum daha önce denenmiş ve hiç sonuç alınamamış. Sonuç alınsaydı yapılacak mıydı, hayır. Bu canlılara kıymak, onları öldürerek meseleye çare bulmak bana akıldışılık gibi geliyor. İnanılmaz bir şey. Eminim bir yolu bulunacaktır. Başka türlüsünü düşünmek bile korkunç, onlar bu dünyanın sessiz melekleri. Biz kim oluyoruz ki o canlıları yeryüzünden silmeye çalışıyoruz, bu ne cüret.”

Sosyal Medyada Gündem Oldu

Olcay’ın bu güçlü tepkisi sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Sokak hayvanlarının haklarına duyarlılığı ile bilinen ünlü ismin konuşması, yasa tasarısına karşı duyarlılığı artırdı ve insanları harekete geçirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!