Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Onaylı Kesimhanelerde Denetimler Sıkılaştırıldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Advert

İlave Denetimler Sonucunda 3 Kesimhanenin Faaliyeti Sonlandırıldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ülke genelindeki onaylı kesimhanelerde yapılan denetimlerin sıkılaştırıldığını duyurdu. 20 Mayıs itibarıyla, 81 ilde bulunan 532 kesimhanenin titizlikle denetlendiğini belirten Yumaklı, bu kontroller sonucunda 3 kesimhanenin onayının iptal edilerek faaliyetlerine son verildiğini açıkladı.

529 Kesimhanenin Faaliyeti Geçici Olarak Askıya Alındı

Bakan Yumaklı, denetimler sonucunda 529 kesimhanenin faaliyetinin devam etmesine karar verilirken, 6 kesimhanenin faaliyetinin hijyen gereklilikleri sağlanıncaya kadar geçici olarak askıya alındığını belirtti. Ayrıca, 49 kesimhanenin de eksikliklerini gidermeleri için belirli bir süre verildiğini ifade etti.

Vatandaşlar İçin Önemli Tavsiyeler

Bakan Yumaklı, tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşmaları için alınan tedbirleri vurgulayarak, olumsuz durumlarla karşılaşıldığında Alo 174 Gıda Hattı’nı aramalarını tavsiye etti. Ayrıca, kurban ibadetini yerine getirecek vatandaşlara da seslenen Yumaklı, hayvanlara eziyet edilmemesi ve kesimlerin ilgili kurumlar tarafından belirlenen yerlerde gerçekleştirilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Bakan Yumaklı, tüm vatandaşları Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, sağlıklı ve huzurlu bayramlar geçirmelerini diledi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Habere Doğru ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!